Usychající levandule - plíseň?



host - 191.1 (?)
30.6.2013 22:22

Ale takhle vypadá většina.:(A to není vůbec pěkné a děsí mě to. PS. většina je třeba 80 ks.:(

skareda1
skareda1
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 191.1 (?), 30.6.2013 22:22

Ale takhle vypadá většina.:(A to není vůbec pěkné a děsí mě to. PS. většina je třeba 80 ks.:(

skareda1
skareda1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.1 (?), 30.6.2013 22:41

Další hnědá

skareda2
skareda2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 117.1 (?), 30.6.2013 22:55

Vypadá to na špatný řez, nevhodné stanoviště a chybné mulčování. Je to kytka na slunce a do sucha, která se musí min.1-2x ročně stříhat. Když ji tohle neposkytnete, bude vždycky vypadat takhle...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.186 (?), 1.7.2013 14:05

Řezat, řezat... Nic jí není. Pokud se po odkvětu a zjara trochu ořeže, obrazí ta spodní část. Ale potřebuje k tomu nějaký impuls - ořezání. Všimnětě si, že ze spodních oček po opadaných lístcích mají tendenci vyrážet nové výhonky.  Takže ty rostliny jsou zdravé.           Lída

ps- a levandule vyžaduje slunce, ve stínu jsou keříky řídké a málo kvetou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 1.7.2013 22:15

Také se přidám pěstuji levanduli již několik let mám asi 15 keříků, každá levandule od spodu osychá jak tady píší ostatní chce to řezat a mít ji na slunci, já mám moje v mulči, ve hlíně, i v kamínkách a všechny kvetou řežu po odkvětu asi o polovinu a na do zimy krásně obrostou a na jaře jen upravím.Nebojte se je asi v srpnu ořezat uvidíte že krásně obrostou a plíseň to není je osychá.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 191.1 (?), 13.7.2013 21:05

Máte krásné keříky. Ty moje jednoleté rostlinky mám cca 30 cm od sebe a ještě se letos nespojily a to porostly opravdu hodně.

Určitě hned jak odkvete ostříhám. 

Jen mám ještě jednu domněnku k tomu hnědnutí listí ode spoda. Na škaredých rostlinách občas objevím slaboulinká vlákna od takového minipidizelenožlutéhoprůhledného pavoučka. Kytky, kterým odchází lístky a usychají většinou na sobě ty pavučinky mají. Dnes jsem si toho všimla na saturejce. 2 vlákýnka (žádná hezká pavučina), zelený minipidi pavouček a větvička, na které to bylo má zhnědnuté spodní 2 lístečky. Podle mě je tam spojitost, jen nevím, jakou obranu vyzkoušet. Jak už jsem psala výš, postřik na svilušky nefungoval.

Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika