Usychající levandule - plíseň?



host - 191.1 (?)
30.6.2013 22:41

Další hnědá

skareda2
skareda2
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 191.1 (?), 30.6.2013 22:22

Ale takhle vypadá většina.:(A to není vůbec pěkné a děsí mě to. PS. většina je třeba 80 ks.:(

skareda1
skareda1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.1 (?), 30.6.2013 22:41

Další hnědá

skareda2
skareda2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 117.1 (?), 30.6.2013 22:55

Vypadá to na špatný řez, nevhodné stanoviště a chybné mulčování. Je to kytka na slunce a do sucha, která se musí min.1-2x ročně stříhat. Když ji tohle neposkytnete, bude vždycky vypadat takhle...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.186 (?), 1.7.2013 14:05

Řezat, řezat... Nic jí není. Pokud se po odkvětu a zjara trochu ořeže, obrazí ta spodní část. Ale potřebuje k tomu nějaký impuls - ořezání. Všimnětě si, že ze spodních oček po opadaných lístcích mají tendenci vyrážet nové výhonky.  Takže ty rostliny jsou zdravé.           Lída

ps- a levandule vyžaduje slunce, ve stínu jsou keříky řídké a málo kvetou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 1.7.2013 22:15

Také se přidám pěstuji levanduli již několik let mám asi 15 keříků, každá levandule od spodu osychá jak tady píší ostatní chce to řezat a mít ji na slunci, já mám moje v mulči, ve hlíně, i v kamínkách a všechny kvetou řežu po odkvětu asi o polovinu a na do zimy krásně obrostou a na jaře jen upravím.Nebojte se je asi v srpnu ořezat uvidíte že krásně obrostou a plíseň to není je osychá.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 191.1 (?), 13.7.2013 21:05

Máte krásné keříky. Ty moje jednoleté rostlinky mám cca 30 cm od sebe a ještě se letos nespojily a to porostly opravdu hodně.

Určitě hned jak odkvete ostříhám. 

Jen mám ještě jednu domněnku k tomu hnědnutí listí ode spoda. Na škaredých rostlinách občas objevím slaboulinká vlákna od takového minipidizelenožlutéhoprůhledného pavoučka. Kytky, kterým odchází lístky a usychají většinou na sobě ty pavučinky mají. Dnes jsem si toho všimla na saturejce. 2 vlákýnka (žádná hezká pavučina), zelený minipidi pavouček a větvička, na které to bylo má zhnědnuté spodní 2 lístečky. Podle mě je tam spojitost, jen nevím, jakou obranu vyzkoušet. Jak už jsem psala výš, postřik na svilušky nefungoval.

Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika