Tmavě červené a povadlé listy zlatice



host - 9.143 (?)
24.5.2020 23:51

Prosím o radu, jaká choroba se objevila na zlatici. Keř není můj, ale roste těsně u našeho plotu ve velmi zanedbané sousedově zahradě. Takže mě zajímá hlavně, jestli je choroba přenosná na jiné rostliny (že by soused s keřem něco udělal, to opravdu nehrozí). Větve začaly prosychat už v květu, teď vypadají takhle. Hanča


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 47.46 (?), 2.10.2010 13:32, zobrazeno: 8878x

Dobrý den. V posledních týdnech se listy zlatice zabarvily do temně červené/rudé barvy a teď i ovadají a opadávají. Mohla by to být nějaká choroba/škůdce? Jeden keřík je už skoro celý postižený, na vedlejším jen jedna větvička a ostatních keřů se to zatím nedotklo, jsou zatím stále pěkně zelené. Děkuji moc předem za radu. P.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 2.10.2010 21:34

To je normální, červená od sluníčka a opadává, protože je podzim. Ty ostatní to udělají také. Nemusíte mít vůbec obavy.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.53 (?), 4.10.2010 13:33

Lído, děkuji. Zmátlo mě, že všechny zlatice v okolí jsou zelené, jen ta naše je takováhle :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.2 (?), 4.10.2010 15:51

Omlouvám se paní Lído, ale tohle bude asi podzimní zbarvení listů, které je způsobeno chladným počasím, nikoli sluníčkem, kdy se začne rozpadat převládající chlorofyl a vystoupí jiná barva v pletivu. Na podzim zcela běžný jev. Některé kultivary Forsythií to dělají, některé zase ne. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 4.10.2010 22:40

Omlouvat se nemáte proč, pane Stanislawe. Soudila jsem podle toho, že jedna z mých zlatic je už také z jižní strany dočervena. Ostatní mám zatím zelené. Ale spíš mne zarazilo to uváděné ovadnutí listů teď, to mi nedělá. Někdy během léta nějaká zelená větvička zvadne (vypadá to jako úžeh u meruňky), tak ji odstřihnu a dál to neřeším. Také nevím, čím to je - ale dělá to jen málo. V této době to ale nedělá.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.7 (?), 7.4.2011 18:23

Dobrý den. Na podzim jsem zde psala příspěvek ohledně vadnutí/opadání zlatice. Tento stejný keřík nám nyní nevykvetl :-(Zlatice se zdá živá, má pupeny, keř jsme nijak neprořezávali. Máte prosím někdo podobnou zkušenost, čím by to mohlo být? Děkuji. P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.143 (?), 24.5.2020 23:51

Prosím o radu, jaká choroba se objevila na zlatici. Keř není můj, ale roste těsně u našeho plotu ve velmi zanedbané sousedově zahradě. Takže mě zajímá hlavně, jestli je choroba přenosná na jiné rostliny (že by soused s keřem něco udělal, to opravdu nehrozí). Větve začaly prosychat už v květu, teď vypadají takhle. Hanča


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.143 (?), 24.5.2020 23:52

Další fotka:


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.143 (?), 24.5.2020 23:54

A ještě jedna:


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.196 (?), 25.5.2020 7:58

Vypadá to jako monilióza...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika