Polyversum biofungicid



host - 57.8 (?)
24.9.2020 11:47

Chtěl bych zareagovat na to množení ve vodě. Myslím, že něco na tom bude, že se tato houba rozmnožuje ve vodě. Přečtěte si tento článek kde pan Martin Suchánek který má na přípravky s touto houbou patent přímo říká, že se tato houba rozmnožuje ve vodě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 65.144 (?), 19.9.2012 9:21

Soudim tak ciste subjektivne - pohledem do prusvitne lahve (barel 5 l na stolni vodu). Je ji tam po 1-2 tydnech 'objemove' mnohem vice, nez kdyz jsem tam nasypal 5 gramu. Nevypada to, ze by jen 'nasala' vodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.157 (?), 5.5.2013 11:19

Chtěl bych Vám citovat výrobcem daný postup při postřiku(tedy alespoň tu část o době použitelnosti):

"promíchaný roztok je třeba spotřebovat do 10 hodin od prvního namočení přípravku ve vodě"

z čehož plyne, že skladovat houbu někde v barelu týdny a myslet si že naroste je prostě nesmysl, kdo ví, co za plíseň si tam množíte, ale určitě ne tu co jste si tam nasadil Vy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.31 (?), 5.5.2013 12:24

A jaka plisen se tam (v barelu) podle Vas mnozi, kdyz je to prostredek (houba) proti plisni? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.157 (?), 12.5.2013 11:50

To opravdu nemohu vědět. Ale polyversum je parazitická houba, která parazituje na mnoha druzích jiných hub. Pokud tento substrát nasypete do čisté vody a i kdyby v tom subtrátu bylo třeba i něco málo z čeho by mohla žít (vzhledem k tomu, že se musí spotřebovat do 10 hodin, tak toho asi moc nebude), tak ta houba, na které ji pěstují musí také z nečeho růst. Věřte, že jen z Vašeho úsměvu to nebude. V každém případě polyversum brzy uhyne a vzduch je plný nejrůunějších druhů plísní a houbových chorob a věřte, že ani polyversum vás neochrání ani zdaleka před všemi.

Buď jako buď, je to Vaše zahrádka a jen jen na Vás jak se o ni chcete starat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.33 (?), 12.5.2013 14:33

V každém případě polyversum brzy uhyne - kde je to uvedeno? Zatim jsem nikde necetl, ze Polyversum pod vodou brzo uhyne ani to neodpovida moji zkusenosti a Vy s tim zadnou zkusenost (s dlouhodobym namacenim) nemate.

Davam ji do destove vody ze sudu u okapu. Ale velmi pravdepododne se nerozmnozi, pouze se poradne 'aktivuje'. Vyrobcem udava 1/2 hodina k aktivaci je zcela nedostatecna a pak to nefunguje. Svoji zkusenost nikomu nevnucuji, pouze na zaklade drtive vetsiny negativnich ohlasu jsem chtel upozornit, ze houba se musi dlouho namocit a postriku delat hodne, prakticky kazdy tyden, pro jahody minimalne 5 postriku. A samozrejme se nesmi stridat s postriky s chemickymi fungicidy (to pak opravdu uhyne). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.8 (?), 24.9.2020 11:47

Chtěl bych zareagovat na to množení ve vodě. Myslím, že něco na tom bude, že se tato houba rozmnožuje ve vodě. Přečtěte si tento článek kde pan Martin Suchánek který má na přípravky s touto houbou patent přímo říká, že se tato houba rozmnožuje ve vodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 19.9.2012 9:18

A jak poznáte že to funguje? Myslím že pokud zůstane vzorek porostů neošetřený, tak není možné účinky čehokoliv srovnávat. To je něco jako když ošetřím broskvoně proti kadeřavosti. Kadeřavost letos nemám a je otázka zda by byla kdybych neošetřil, ale to nevím a tudíž nemohu říci že postřik zabral.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 19.9.2012 9:33

Napsal jsem 'zda se, ze to vcelku funguje'. Abych 1/2 porostu jahod postrikal a druhou ne, na to nemam cas ani naladu. Srovnavam to subjektivne s lonskym rokem, kdy jsem provedl 2 postriky s vedomim toho, ze na plisen sedou ma velky vliv pocasi, ktere je v dobe dozravani kazdy rok prakticky jine i porost jahod je trochu jiny. U okurek je to videt, listy jsou mnohem pevnejsi, robustnejsi a odolnejsi proti plisni, i kdyz taky neodolavaji vecne. Uplny 'podvod' to proste neni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 19.9.2012 9:52

Zkuste sem dát fotky okurek i jahod, díky. Určitě by to bylo zajímavé pro porovnání. Okurky (skleník, foliák) mi zdecimuje plíseň vždy až na konci prázdnin, ale to je již doba kdy okurky moc "nechutnají", o hodně větším problémem jsou svilušky. Jahody, to je buřina která roste jako plevel, tam nastýlám textilii a pravidelně měním stanoviště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 19.9.2012 10:08

Fotky si nedelam, ostatne nevim co byste chtel na jahodach 'videt', bud maji nektere plody plisen sedou nebo nemaji, zadne srovnavaci postriky ci vyzkumy nedelam, hodnotim to subjektivne oproti predchozimu stavu. Chtel jsem se jen podelit o svoji zkusenost, ze 1-2 postriky jsou malo a neni to chemicky prostedek, aby se rozpustil a hned aplikoval, musi byt ve vode min. nekolik hodin, ja jsem ho mel v pruhledne lahvi vice nez 5 tydnu a postupne jsem ho pridaval do aplikacni kapaliny. Okurky se maji ZALEVAT (je to v navodu) nikoliv strikat, pokud se zalevaji danym prostredkem, vyrostou listy, ktere jsou mnohem pevnejsi, robustnejsi a odolnejsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika