O jakou chorobu se jedná?



host - 204.34 (?)
7.11.2008 17:13

Jsou to jistě houbové choroby: u hledíků by to mohla být rez, u růží asi rovněž rez, u libečku snad septorióza celeru. Měla by pomoci chemická ochrana během vegetace, buď preventivní anebo nejpozději při objevení prvních příznaků choroby. Postřiků - fungicidů - je celá řada, teď z hlavy nevím, jaké přípravky jsou pro tento případ registrovány, ale jistě si je vyhledáte. Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 229.90 (?), 7.11.2008 12:08, zobrazeno: 14666x

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Na spodní straně listů hledíků a růží se mi letos objevil nějaký poprašek tmavě hnědé až černé barvy, ve formě teček, když na něj sáhnete, je to suché a ruce jsou jak od kakaa. Hledíky najednou začaly uvadat a odešly do věčných lovišť, růžím opadaly listy.  I libeček mi to zlikvidovalo, nevíte někdo prosím o co jde a jak se tomu bránit? Děkuji L.T.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.34 (?), 7.11.2008 17:13

Jsou to jistě houbové choroby: u hledíků by to mohla být rez, u růží asi rovněž rez, u libečku snad septorióza celeru. Měla by pomoci chemická ochrana během vegetace, buď preventivní anebo nejpozději při objevení prvních příznaků choroby. Postřiků - fungicidů - je celá řada, teď z hlavy nevím, jaké přípravky jsou pro tento případ registrovány, ale jistě si je vyhledáte. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 229.90 (?), 10.11.2008 5:51

Děkuji za radu, zapátrám, sice se mi do té chemie moc nechce, ale co se dá dělat. L.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 2.40 (?), 12.11.2008 7:34

Můžete použít přípravek Ortiva.Je kapalná a tak se dobře dávkuje i do malých rosičů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika