Katalpa Nana



host - 130.20 (?)
9.4.2019 8:15

Dobrý den, sdědili jsme Katalpu a min.sezonu měla krásné listy, je trochu šedivé, zřejmě problém s "padlí" - chystám se letos postříkat přípravkem s mědí.

Teď - jaro 2019 - jsem si všiml na roubu uprostřed stromu, že je postupně suchý dovnitř stromu, lozí tam malé mušky jakoby octomilky a uvnitř jsou suché černé mikro kuličky asi dřevěné jako by dřevěný písek. Patrně na roubu byla větev a ta se odlomila a dovnitř se dostala nákaza/plíseň/cizopasníci (to je můj amatérský odhad)- neznám přesnou historii.
Nyní má Katalpa pupeny a zdá že letošní sezonu zvládne, ale nevím jak dále.

V případě potřeby dalších foto, zašlu.

Děkuji mnohokrát za radu.

Problem
Problem
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 130.20 (?), 9.4.2019 8:15, zobrazeno: 1737x

Dobrý den, sdědili jsme Katalpu a min.sezonu měla krásné listy, je trochu šedivé, zřejmě problém s "padlí" - chystám se letos postříkat přípravkem s mědí.

Teď - jaro 2019 - jsem si všiml na roubu uprostřed stromu, že je postupně suchý dovnitř stromu, lozí tam malé mušky jakoby octomilky a uvnitř jsou suché černé mikro kuličky asi dřevěné jako by dřevěný písek. Patrně na roubu byla větev a ta se odlomila a dovnitř se dostala nákaza/plíseň/cizopasníci (to je můj amatérský odhad)- neznám přesnou historii.
Nyní má Katalpa pupeny a zdá že letošní sezonu zvládne, ale nevím jak dále.

V případě potřeby dalších foto, zašlu.

Děkuji mnohokrát za radu.

Problem
Problem
Adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika