kanadská borůvka



zeuwicka - (17) - 207.34 (?)
14.8.2009 7:13

Dobrý den, hledala jsem v diskuzích ale nenašla tak nějak přímo odpověď na problém mých borůvek, tak raději píši a přidám foto. Koupila jsem je nedávno, byli v kontejnerech. Jáma na délku dlouhá. Každá je od sebe zasázená 60cm, hloubka 60cm, šíře 50cm. Na dno a okraje igelit, vespod na 4x mírně prostřihlý. Vespod 20cm hrabanky, zbytek rašelina Agro, jinou jsem nesehnala v takovém množství... Pak 5cm mulč. kůra a nahoře větší kusy smrk. kůry.Závlahový systém popsaný zde z diskuzí, čili pouze nasadím hadici do trubky a nechám 15min valit vodu:)Sluníčko od 11.h do 18.h. Hnojím tekutým hnojivem s guánem na borůvky, 1x týdně, jak je psané v návodu.Rostlinky přišly s takovým bílým povlakem, obr.2,napadlo mě, jestli to třeba není od postřiku, pak některé i lehce oschlé okraje listů a všechny sem tam hnědé fleky. Myslela jsem, že je o popálení od postřiku. Ale vše se zhoršuje, dokonce jsem našla teď i žluté lístky, obr.3. o na jedné dost postupuje na listech takové,,promáčkliny???´´´obr.1. Na netu jsem objevila různé stránky, kde píší o několika nemocích borůvek, bohužel pro mě v angličtině. Není kdo by to přeložil, jen s pomocí translátoru, což je dost matoucí. Nemohu vložit odkaz, abych třeba neporušila pravidla diskuze.Může mi prosím někdo poradit, zda je to normální nebo borůvkám něco je? Děkuji

Ještě jsem zapoměla napsat, zalévám(bohužel)jen vodou ze studny, co vím, měla by být asi železitá...rozbory dělány před mnoha roky, za tu dobu tu ale byla 2x povodeň, Nebyla čištěná...Když je dost dešťovky, zalévám i tou, což pršelo až teď 2dny, předtím jsem ji neměla.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 137.111 (?), 3.4.2009 17:39, zobrazeno: 20878x

Chtěl jsem se zeptat na borůvce máme bílý povlak jako kdyby byla posypaná vápnem nevíte někdo co to je a jestli s tím jde něco dělat díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.2 (?), 5.4.2009 21:44

Dobrý večer.Připojuji se k dotazu nademnou.Před 14 dny jsem koupil dvě již

asi 50cm vysoké borůvky, ty jsem přesadil do předepsaného substrátu a na jedné z nich se na jedné větvičce začalo vytvářet to samé co pán popisuje.

Co to tedy je?Díky Tomáš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zeuwicka - (17) - 207.34 (?), 14.8.2009 7:13

Dobrý den, hledala jsem v diskuzích ale nenašla tak nějak přímo odpověď na problém mých borůvek, tak raději píši a přidám foto. Koupila jsem je nedávno, byli v kontejnerech. Jáma na délku dlouhá. Každá je od sebe zasázená 60cm, hloubka 60cm, šíře 50cm. Na dno a okraje igelit, vespod na 4x mírně prostřihlý. Vespod 20cm hrabanky, zbytek rašelina Agro, jinou jsem nesehnala v takovém množství... Pak 5cm mulč. kůra a nahoře větší kusy smrk. kůry.Závlahový systém popsaný zde z diskuzí, čili pouze nasadím hadici do trubky a nechám 15min valit vodu:)Sluníčko od 11.h do 18.h. Hnojím tekutým hnojivem s guánem na borůvky, 1x týdně, jak je psané v návodu.Rostlinky přišly s takovým bílým povlakem, obr.2,napadlo mě, jestli to třeba není od postřiku, pak některé i lehce oschlé okraje listů a všechny sem tam hnědé fleky. Myslela jsem, že je o popálení od postřiku. Ale vše se zhoršuje, dokonce jsem našla teď i žluté lístky, obr.3. o na jedné dost postupuje na listech takové,,promáčkliny???´´´obr.1. Na netu jsem objevila různé stránky, kde píší o několika nemocích borůvek, bohužel pro mě v angličtině. Není kdo by to přeložil, jen s pomocí translátoru, což je dost matoucí. Nemohu vložit odkaz, abych třeba neporušila pravidla diskuze.Může mi prosím někdo poradit, zda je to normální nebo borůvkám něco je? Děkuji

Ještě jsem zapoměla napsat, zalévám(bohužel)jen vodou ze studny, co vím, měla by být asi železitá...rozbory dělány před mnoha roky, za tu dobu tu ale byla 2x povodeň, Nebyla čištěná...Když je dost dešťovky, zalévám i tou, což pršelo až teď 2dny, předtím jsem ji neměla.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
radegast - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 3.169 (?), 14.8.2009 11:38

hmm

vicemene jste si odpovedela - zalevate zelezivo vodou a myslim ze rostlinky trpi (i kdyz ne dramaticky) nadbytkem zeleza => rostlina nekvete (nebo malo), neroste,  neprijima fosfor a u objevovat hnědočerné skvrny.

- Takze prestat pouzivat zelezitou vodu, ihned pohnojit draslíkem hodne!! draslik boruvky potrebuji strasne moc - predevsim na kveteni. 

 - Pak pohnojit stopovymi prvky (1 tydne) az do opdadu listu

 - Dalsi draslik prihodit v 1/2 brezna

- v breznu pridat dusik (tak primerene - moc ho nedavam)

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zeuwicka - (17) - 207.34 (?), 14.8.2009 12:03

Jééé pane Martine děkuju:) akorát ještě je pro mne jediná možnost použít vodu z řeky-náhonu, která teče kousek od nás:)Dokud mi opět nenaprší z okapu do sudu.Rostliny mám asi 14dní a už v tomto stavu přišly a ještě se to začalo zhoršovat. Proto jsem se bála, jestli to není nějaká nemoc už ze školky, nevím jak je oni zalévaly nebo hnojily, jen mi bylo řečeno, že se mají hooodně hnojit, no dala jsem za těch 14dní 2x hnojivo, jak je psané na obalu snad napovím---..štické hnojivo na borůvky - s guánem
složení-NPK 7-5-6 . K těm flekům se mi zatím nevyjádřily... Dnes ráno jsem je okoukla a oproti včerejšku mi přijde, že to zas dost posoupilo. Jak vrchní lístky nebyli lehce do červenohněda, tak teď už jsou, dokonce i,,stonky´´ a přibylo několik žlutých lístků. A plevel, který je kousek vedle má bílý povlak, jako je třeba padlí u růží nebo u hr. vína. Tak hned vlítnu někde do zahr.potřeb a koupím nějaký ten postřik.Děkujuuu:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
radegast - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 3.169 (?), 14.8.2009 12:35

asi jim dali zabat v ty prodejne a takto je potralili. Mimochodem kupte si aspon 3 ji¨ne odrudy

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
zeuwicka - (17) - 207.34 (?), 14.8.2009 13:57

Mám:) Bluecrop, Spartan, Emblue, pak ještě Blue--nevím jestli yay nebo ray nebo tak nějak, nedali mi dodák, jen napsané na krabici a nešlo to na ní přelouskat... Letím koupit ten postřik a ještě dodám stránky, které jsem na netu našla. Myslím, že můžou někomu pomoct, já AJ neumím, tak že snad se najde dobrá duše, která mi to přelouskne, aspoň pro info:)

http://www.blueberries.msu.edu/pdf/E_3048.pdf

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zeuwicka - (17) - 207.34 (?), 26.8.2009 11:41

Dobrý den všem:) Tak se opět hlásím. Dala jsem to draslo a borůvky na tom byly líp. ALE... jak opět teď o víkendu zapršelo, opět došlo znatelně ke zhoršení:(Říkám si, že by jim vadil déšť??? To asi určo nééé ale co říkáte vlhko na list??? Mohlo by to být ono? Jelikož jak bylo slunečno a sucho, byli vklidu, docházelo ke zlepšení... Bluecrop už má jednu větvičku samej ďobek a ta původní co tak byla poďobaná je celá hnědo červená... nevím jestli ji raději ustřihnout, nemá ani žádný přírůstek a ty ostatní ano. No po podrobném prozkoumání jsem přišla i na to, že zespodu listů je jako by sem tam někde lehce,,plíseň´´ takový povlak a zhoršil se všude i ten bílý povlak. Tak jsem zašla u nás do zahradnických potřeb a pán mi poradil, že snad by mohl pomoct Dithane DG Neotec, jen nevím, jestli ho mám opravdu použít??? Říkal, že s tím teda zkušenost nemá... Vím že hodně radíte pane Chemický Alí, proto Vás tímto moc a moc prosím o radu.A i vás všechny ostatní a děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.26 (?), 27.8.2009 4:46

No já nevím, ale mně se nezdá, že by ten problém byl nějak markantní. Z fotek je patrné. že je semtam uschlý lístek a trošku bílý povlak. Takový normální stav, bych řekla. Dotaz - ty borůvky nerostu, nekvetou, neplodí? Letos je počasí naprd na cokoli, takže je docela možné, že holt neprospívají ani borůvky. Abyste jim tou přehnanou péčí spíš neuškodila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.26 (?), 27.8.2009 4:49

Zkuste ještě pohledat v sekci Drobné ovoce, pár dotazů ohledně borůvek tam je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika