Deformované listy rajčat



host - 199.133 (?)
18.5.2024 9:05

... Sestra... 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 220.5 (?), 17.5.2024 11:30

Ne, to by musel být jedině ten substrát nějak vyhnojený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1793) - 168.103 (?), 17.5.2024 12:06

A prozradila byste nám ostatním, o jaký substrát a výrobce substrátu jde? Předpokládám, že jde o substrát pro výsev a množení. Taky ho kupuji a děsím se toho, že by nastal u mě okamžik, o kterém píšete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.5 (?), 17.5.2024 12:40

Je to KERA Green

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.5 (?), 17.5.2024 12:44

Ale taky jsem někde četla, že to múže být fyziologická porucha- změny teplot, což muže být u okna slunce a vedro a v noci při otevřeném oknu chladněji, to venku nebylo ani 10st.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 210.156 (?), 17.5.2024 13:01

tim to urcite neni. Ja napr. rajcata v dubnu brzdim na balkone dokud v noci nema mrznout, tedy bezne do +2C jsou pres noc venku. Tedy proto ze jsem opet nevydrzel a vysel jsem je brzy. Chlad dela to ze listy jakoby zmodraji az zfialovi, to je znamka chladu. Tohle netusim.

chlad
chlad
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2797) - 6.138 (?), 17.5.2024 18:42

Tipnu si, že to má na svědomí ten popel. Kdysi jsem "přepísk" dávku popela už ke vzrostlým rostlinám. Reagovaly velmi podobně, ale byly na volném záhonu. Zmátořily se z toho, ale až po určitém čase. Ten popel byl čerstvý, čistě dřevěný a dostal se přímo ke kořínkům. V žádném případě to u mne nemohl být efekt zbytků herbicidů. Někde jsem zaslechl, že se má popel před použitím jako hnojivo louhovat ve vodě. Jinými slovy: v tom, v čem je pěstujete je nevhodný poměr dusíku a draslíku.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6525) - 9.142 (?), 18.5.2024 8:31

Prostě je to tím, že popel je koncentrát a ty kořínky spálí. Dávat ho ke kořenům je špatně. Stajně jako se namjí dávat přímo ke kořenům jiná koncentrovaná hnojiva, u některých citlivek ani kompost. Kolem kořenů má být běžná zemina, hnojiva až dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 199.133 (?), 18.5.2024 9:05

... Sestra... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2797) - 6.138 (?), 18.5.2024 11:35

PePé, uvedu to na pravou míru. Tenkrát jsem používal kelímky s děravým dnem nad kořenovým balem, do kterých jsem zaléval, aby se dostala voda adresně ke kořínkům a abych nezaléval především plevel. Mezi kořenovým balem a dnem kelímku byla tak 7 - 10cm vrstva normální zeminy. Do tohoto kelímku jsem dal tři polévkové lžíce popela a zalil. Jsem si jist, že se nejednalo o spálení, ale o přehnojení. Příznaky se totiž projevily až tak po týdnu či 10 dnech. Vůbec, popálit kořenový systém hnojivem už dospělé rostliny s vyvinutými plody tak, aby reagovala celá rostlina, není snadné. Téměř vždy zůstane dostatek zdravých kořenů.

Od téhle praxe jsem už ale upustil, protože vedla k přelévání rajčat, i když jsem zaléval jen každý druhý či třetí den. Ta sice krásně bujela, rajčata byla hodně veliká (Startka 120 gramů), ale vodová a bez té správné chuti. Množství či váha vypěstovaných rajčat už dávno není můj cíl.

Milan HP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 199.133 (?), 18.5.2024 9:04

"Setra je 100 km daleko a má to na těch rostlinkách taky". Taky dávala popel? Asi ne, spíš to bude herbicid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika