Deformované listy rajčat



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4503) - 2.164 (?)
15.5.2024 14:43
Koukněte na můj včerejší příspěvek do "Kadeřavost rajčat".
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 126.116 (?), 15.5.2024 10:25, zobrazeno: 1492x

Dobrý den, letos jsem vysadila rajčata šikmou metodou do jamky, kterou jsem vystlala trochu trávy, hnoje, popele a rozemletých skořápek, po nějaké době se začaly objevovat deformované listy směrem dolů, na konci se tvoří u některých listů papouší zobáky a jakoby žilkování neroste a list ano, tím se list krabatí a stáčí dolů, na konci má špičku a u některých listy deformacemi zakrňují, má to všech 18 rostlin ve skleníku, nevíte čím to může být, předem děkuji za pomoc

Obrázek mých rajčat
Obrázek mých rajčat
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6532) - 9.142 (?), 15.5.2024 10:29

Nejspíš zbytky herbicidu v něčem. Je to tu popsáno vícekrát. Taky nevíme, kolik toho popelu a hnoje bylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 126.116 (?), 15.5.2024 14:22

Popele a hnoje i trávy hrst.Sazeničky mám od souseda který je bio zahrádkář hnojí koňským hnojem se sazeničkama jsem se rozdělila se sestrou, která je 100 km daleko a má to na těch rostlinkách taky a na svých vypěstovaných zatím ne. Mám obavy aby to nebyl stolbur, prý se dá splést s poškozením herbicidem. Soused si ničeho nevšiml má je ještě nevysazeny.  Tak mám vyčkat co se bude dít dál.  Díky 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 199.133 (?), 15.5.2024 14:31

... bio zahrádkář hnojí koňským hnojem... a jaká je v tom hnoji sláma?... to je důležité... pokud byla pěstována za použití herbicidů... tak je jedno, že je to koňský hnůj...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4503) - 2.164 (?), 15.5.2024 14:43
Koukněte na můj včerejší příspěvek do "Kadeřavost rajčat".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 126.116 (?), 15.5.2024 16:04

Díky za radu kouknu se,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 126.116 (?), 15.5.2024 16:37

Jo tak to je přesně ono, mám ty rajčata nechat, vyrovnají se s tím nějak, krásně kvetou, ale té listové plochy tam asi moc nebude, pomůže nechat pár zálistků. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4503) - 2.164 (?), 16.5.2024 12:25

No, nechte je, ale kupte si někde na trhu novou sadbu a vysaďte ji někam ven. Bez nastýlky slámou, bez hnojení hnojem, atd. Rajče snese skoro každou půdu, jen ne mokrou a studenou. Trochu Cereritu a bude to OK. Je na to akorát čas. Stává se, že na tom deformovaném rajčeti najenou začne růst zdravý výhon, ale stejně to je na prd. Tu slámu ze skleníku zlikvidujte. Můžete ji dát jako mulč kolem stromů a keřů, ne do kompostu. Do skleníku můžete podle situace vyset košťálovou zeleninu, ne salát, mrkev, brambory, hrách, ty jsou také citlivé. A podpořit půdní bakterie rytím, kypřením, závlahou... Bakterie tyto látky rozkládají. Příští rok by ve skleníku měl být už úspěšný. Žádná sláma, žádná tráva (trávníková hnojiva mohou obsahovat herbicidy), žádný kompost. Sadbu si vypěstujte nebo kupte jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.5 (?), 17.5.2024 10:22

Mě se zkroutily listy ještě doma za oknem. Zasazeny ve výsevním substrátu, s ničím jiným nepřišly do styku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MonikaP - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 32.124 (?), 17.5.2024 11:14

niekedy to môže byť aj dôsledok prehnojenia. hnojili ste ich?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika