boulovitost kořenů zeleniny



Maruš - (8) - 74.63 (?) 
27.10.2008 18:24, zobrazeno: 6835x

Letos jsme měli při sklizni kedluben na kořenech boule. Prosím o radu, jak ošetřit záhon a za jak dlouho opět na napadené místo vysazovat zeleninu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 180.74 (?), 28.10.2008 7:49

Maruško, zadej si do vyhledávání nádorovitost košťálové zeleniny. Například na Agronavigátorovi se dočteš ne příliš povzbudivou informaci, že se jedná o nádorovitost, způsobenou hlenkou kapustovou, a že v půdě přetrvávává 10 let. K této chorobě je tam odkazů hodně. Vím, že někdy v těch nádorech bývají ještě malé larvičky, ale to jsem už až tak dalece nehledala. A mám ještě pocit, že ke konzumaci takto napadenou zeleninu rozhodně nedoporučovali. Takže to zkus pohledat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 22.31 (?), 28.10.2008 8:42

Nejlépe bude, když si do vyhledávače zadáte "zelí s boulí", dočtete se vše.
Podle mne je boj s touto chorobou velmi náročný a skoro marný. Vyžaduje dodržování jistých omezujících zásad a spoustu zbytečné chemie. Pokud pěstujete pouze kedlubny, doporučuji některou z bílých odrůd F1, které sice také nejsou odolné, ale urostou. Ostatní košťáloviny jsem nejen z těchto důvodů vzdal. 
A že by napadené výpěstky, ať už kteroukoliv z nádorovitostí byly nejedlé, rozhodně nic nevím a pochybuji o tom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 28.10.2008 11:56

Bohužel, je to tak. Na staré zahradě jsme vůbec z tohoto důvodu nemohli košťáloviny pěstovat. Vyzkoušeli jsme všechno možné a nic nepomohlo.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika