Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Bohous: Pri čítaní tohto vlákna mám až pocity viny - u mňa žiadna moníliová hniloba plodov nie je (resp. len doslova na zopár hmyzom poškodených plodoch z celej záhrady). Týka sa to tak jadrovín, ako aj všetkých kôstkovín. Čím to je, to naozaj neviem povedať. Počasie bolo striedavé, s úsekmi sucha aj dažďa, postreky nepreháňam - v porovnaní s tým čo tu niektorí prezentujú tak ich je skôr málo. Napríklad kôstkoviny (aj to iba niektoré, prevažne slivky) som striekal naposledy v máji. Nemám pocit, že by nejaký postrek na začiatku jari mal dosah na moníliové hnitie plodov v auguste-septembri. V posledných rokoch som používal pri kôstkovinách nový fungicíd Prolectus (v sekvencii s Kuprikolom, ktorý mu predchádza) a zdá sa, že jeho účinnosť je naozaj vysoká (súdiac podľa absencie moniliózy konárikov na marhuliach, višniach, broskyniach aj slivkách, tiež podľa úplnej absencie kučeravosti broskýň). Ale môže to byť iba zhoda okolností (lokalita, počasie...) prečo ma monilióza obchádza. IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika