Žloutnutí anturie



Terkams - (2) - 4.122 (?) 
25.9.2010 11:34, zobrazeno: 34815x
Dobrý den, prosím o radu. Mám už rok anturii. Je na stanovišti u JZ okna asi metr od topení. Dostala jsem ji jako dar a byla nádherně vykvetlá, po několika měsících květy odkvetli a od té doby znovu nevykvetla, naopak začli žloutnout a uhnívat listy. Pořád se snaží pouštět nové lístky ale ty žloutnou také a to už když jsou malinké. Je v hliněném květináči a zkoušela jsem jí i přesadit (myslela jsem si že měla nekvalitní zem když jsem ji pořídila a hlavně jsem ji chtěla přendat do hliněného květináče) Zalívám asi jednou týdně, když vyschne substrát a jednou za několik dní ji rosím. Zná někdo prosím důvod tohoto žloutnutí listů? Na přiloženém obrázku je vidět že spoustu lístků má takový žlutý nádech už, nejdříve zežloutnou, pak zhnědnou a upadnou. Nehnojím, pouze jsem k ní zkoušela dávát takové hnojící tyčinky které by měli být pro všechny pokojové rostliny. Za jakoukoliv užitečnou radu předem moc děkuji, už jsem zoufalá a nerada bych o tak nádhernou květinu přišla.
Žloutnutí anturie
Žloutnutí anturie
Žloutnutí anturie
Žloutnutí anturie
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 126.125 (?), 25.9.2010 16:31

Hlavně je třeba zalévat odstátou vodou, nebo dešťovou vodou. Občas zvlášť přes zimu nechat zeminu vyschnout.Ta vaše vypadá, že je přelitá. Myslím, že na květináči nezáleží, dnes se běžně pěstují v umělých květináčích a prospívají. Já tedy doma nemám jedinou v hliněném květináči. Jestli, když jste ji přesazovala, jste ji nedala moc hluboko, u ní je běžné že listy spodní usychají a upadávají a tvoří se krček, ale u vaší je to dost vše zahnívající.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 126.125 (?), 25.9.2010 16:33

Vše zhnědlé a zežloutlé odstraňte, očistěte rostlinu a přestaňte tolik zalévat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Terkams - (2) - 4.122 (?), 1.10.2010 22:40
Já nevím no, mě se zdá zase naopak dost vyschlá..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.35 (?), 15.10.2010 21:20

Anturie vyžaduje hodně světla, stále vlhký, ale hodně vzdušný substrát - kůra, agroperlit, kokosová vlákna, rašelina, listovka, nebo je též možné použít substrát na orchideje. Pokud je napadená plísní nebo houbou, použít fungicid. Jestli jenom žloutnou listy, je to nejspíš porucha ve výživě. Ke zlepšení bych doporučil přípravek Altron Silver. Je to stimulátor, listové hnojivo a obsahuje stříbro, takže má i fungicidní účinky. Používá se na zlepšení zdravotního stavu rostlin, urychlení vegetace a zvyšování výnosů. Stojí cca 130,- korun a naředí se 5 L postřiku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 69.62 (?), 30.12.2011 16:36

dobrý den.taky mi u anthurie žloutnou celé listy - není na přímém slunci, zalévám mírně, má teplo a přesto se ji nedaří.co mi radíte?

jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 88.14 (?), 6.1.2012 11:41

Dobrý den.Mám Anturii dva roky.Dostala jsem ji k svátku od sestry.Dělala mi úplně to samé, této kytky jsem se vždy bála, zdála se mi náročná! Vyřešila jsem to přesazením, obráním špatných listů a zalévám né tak často... vždy strčím prst do zeminy a podle toho zaliji! Přeschnou ji nenechávám jen aby byl substrát lehce navlhlý.Mám ji ve prostřed obýváku u sloupu v proutěném stojanu a je v pohodě.Přes zimu je vždy ztráta na některých rostlinách, ale na jaře jsou jak znovuzrozené!:-)Držím palce ať se vzpamatuje! Lucka B.

P.S.:Přes zimu nehnojím, jen na jaře a přes léto.Na podzim přestanu hnojit.

Anturie
Anturie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
alenkaa - (3) - 142.39 (?), 20.1.2012 17:54

Dobrý den. Dostala jsem Anturii před půl rokem, byla velká, plná květů. Po odkvetení mě začaly listy žlutnout a opadávat. Přesadila jsem ji a listy žloutnou zase, už mám poslední 3 listy. Tak nevím co dál, mám to vzdát... poraďte, nevím co dělám špatně. Zalévám 1x týdně, nerosím, v pokoji je cca 21 C, je na zemi u balkónového okna.

Děkuji Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika