Malé mušky - smutnice



host - 76.2 (?) 
16.3.2010 22:06, zobrazeno: 32654x

Začaly se objevovat potvůrky mušky kolem květináčů. Nemáte prosím někdo radu jak na ně? Nejlépe žádnou drastickou chemii. Máme doma zvířectvo.

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 21.122 (?), 17.3.2010 9:37

Na smutnice existuje asi jen chemie nebo vyměnit zeminu. Někde jsem četla, že ty mušky neškodí, ale velmi škodí ty jejich larvičky v zemině a můžou zlikvidovat celou květinu. Tak nevím. Já to už nyní řeším tak, že každou zeminu nejdříve spařím vroucí vodou a teprve poté přesazuji květiny. Smutnice už nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.129 (?), 17.3.2010 9:45

pomohou i žluté lepivé destičky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.2 (?), 24.3.2010 20:51

Někde jsem slyšela, že na tyhle potvůrky je dostání nějaký dravý roztoč. " Násada" roztoče se rozmíchá ve vodě a tou provede zálivka.  Jen bohužel neznám název.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 83.76 (?), 24.3.2010 21:11

ano, parazitické hlístice od firmy Biocont

a když nejsou, tak namíchejte slabý hypermangan nebo prolijte roztokem proti mšicím a spol., zabírá to též

i když nejlepší je nekupovat substrát ála Bauhaus, ale dražší speciální třeba v profi zahradnictví, obsahují např. i jílovitou složku a to pak oceníte ještě více...

já bych klasický substrát už do truhlíku nedal... v létě chvíli teplo, a proschne okamžiítě tak, že nelze zalévat... voda PROTEČE skrz a to je vše...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.25 (?), 2.4.2010 21:05
Ty ale neřeší problém s larvami Smutnic. Odchytávají také jen část vyletujících mušek a zkrátka to bohužel není definitivní řešení problému.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.25 (?), 2.4.2010 21:07
tím částečným řešením jsem myslela žluté lepivé destičky...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.11 (?), 18.11.2013 21:18

Vyměnila jsem zeminu na orchydeích, propláchla celou rostlinu v přípravku na mšice(i kořeny) a stejně jsem se jich nezbavila.A teď ještě orchydee lepí lepkavou šťávou, která z nich stéká.Poraďte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 239.107 (?), 6.12.2013 12:08

Dobrý den, na těch orchidejích bude něco jiného. Jestli kolem létají mušky, nebudou to nejspíše smutnice, ale něco, co má rádo tu lepkavou hmotu na listech nebo molice, jejíž pupária ji produkují. Pokud jste použila přípravek vyloženě proti mšicím, nejspíše jste nijak nepoškodila žádné další případné škůdce. Pokud rostlinu pořádně prohlédnete, měla byste na ní najít něco jiného. Buď drobného pavoučka, nebo třeba tu molici, puklice... Poslední jmenované by vzalo Careo, proti svilušce bych raději použil nějaký akaricid.  Ke smutnicícm: Smutnice se líhnou ze špatně rozložených částí substrátu, larvy žijou na této organické hmotě a později si začnou všímat i rostlin v zemi. Možnosti je Careo granulát, tyčinky, zálivka Mospilanem, výluhem z tabáku - nejjedovatější a nejdrastičtější z toho je ten tabák, Nevím jak by fungoval třeba Azadirachtin, s tím nemám žádné zkušenosti.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 134.86 (?), 6.12.2013 10:57

Staci koupit v akvaristice kremicity pisek, nasypat vrstvicku na povrch

a za par dnu tento problem prestane existovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika