Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pěkný samec a dobrá fotka. U nás (myslím tím na severu Bulharska) hrušňáci létají obvykle až od 27.4. Trochu jste mě inspiroval a tak jsem se byl v noci podívat. Byla docela teplá noc. Nakonec jsem jednoho nad ránem skutečně zahlédl. Pro mě to znamená, že tady už mrznout nebude. Za dva týdny budou hojnější. Teď jsou hojní ještě M. habroví, kteří tu začali létat 14.4. Občas je někdo označí za noční motýly, ale samci létají (na rozdíl od hrušňáků) jen za slunečního svitu a v letu připomínají babočku. Samozřejmě, způsob letu je dán čichem. Křižují z leva doprava a podle gradientu feromonů samiček hledají správný směr. Samičku nakonec najdou i ve vzdálenosti nad 10 km. Je to velká síla tyhle feromonywink

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika