Zdvojené plody



host - 146.47 (?)
22.5.2019 20:59
Je pravda, ze vloni byl zacatek srpna skutecne extremni - vysoke teploty pres 30 a zadny dest. Byl jsem zrovna na dovolene, a po navratu byla spousta drevin poschla - napul suche listy na jinanu, oschle rybizy a angresty. Nicmene pred odjezdem jsem stromy vydatne prolil vodou (az tak, ze po navratu jsem zaznamenal rasici nove vyhony). Takze souhlasil bych s vysokou teplotou pri diferenciaci kvetnich pupenu, nikoli vsak se suchem. Tzn. zadne opatreni proti tomuto jevu nejsem schopen ucinit. Ale stale zustava bez odpovedi to, jak to delaji v zemich, kde jsou teploty pres leto jeste vyssi? Nezaznamenal jsem, ze by toto zdvojovani bylo zrovna beznou zalezitosti...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 1.203 (?), 22.5.2019 7:48, zobrazeno: 4104x
Vloni jsem se v mensi mire, zato letos velmi hojne setkal s takovym nesvarem - plody na slivonich, tresnich a broskvonich jsou zdvojene - na jedne stopce dvojity plod. Kdyz jsem ted delal probirky broskvi, zjistil jsem, ze se to tyka cca poloviny (!) plodu. Pricinou je pry tepla predchozi sezona. Da se s tim neco delat, nebo se musim smirit s tim, ze ted uz pravidelne (vzhledem k menicimu se klimatu) budu mivat plody takto deformovane? BTW jak to, ze pestitele nemaji tento problem v oblastech, kde je jeste tepleji, napr. stredomori, Bulharsku apod?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 22.5.2019 12:04

Taky jich mám na slivoních habakuk, většinou jedna část odchází, nebo praská, černá... Po odloupnutí zbylá část hojí ranku drsnější jizvou. Slyšel jsem, že to souvisí s Černobylskou havárií-cosi s poločasem rozpadu, ale jak píšu, je to tzv.JPPcool...SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 206.182 (?), 22.5.2019 13:49

Mám také hodně dvojčat, ale i čtyřčat na broskvoních. Zbavuji se jich,, pokud to jde protrháváním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.254 (?), 22.5.2019 16:17

Kdysi jsem se tu na to také ptal, protože jsem měl na broskvoni prakticky pouze dvojčata. Někdo (? dr. Vysloužil?) k tomu uvedl, že je to opravdu ovlivněno počasím v srpnu předchozího roku, kdy se zakládají květní pupeny.

 Následující rok byla situace normální, letos to nvidím na mírné zvýšení počtu, ale nic dramatického. Obranu nevím. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.49 (?), 22.5.2019 19:10

Já mám u broskví místy dvojplody v převaze. Na některých výhonech z 10 plůdků je všech 10 dvojplodů. surprise  Je možné, že je to dáno loňským počasím, ale teplem určitě ne laugh, na broskve je tu i v nejteplejší roky stále zima. Asi znamení. laugh

U švestek je dvojplodů méně, ale stále dost. Nejvíce je má ráda pilatka, bez námahy rovnou double. Letos poprvé díky pilatce nesklidím na švestkách nic, napadení je už kolem 90% a pokračuje. Nějaké škody poslední roky bývaly, ale tohle nikdy. I loni na jabkách i soused, skoro všechny projeté obalečem, nebylo nikdy. Letos projistotu jabka nenasadily na květ no MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.124 (?), 22.5.2019 20:21
Tejto problematike sa venuje aj odborný článok českých autorov - bohužiaľ v angličtine (viď foto - ak by si to niekto chcel vyhľadať a prečítať celé). Podstatné závery sú v abstrakte (ten je v češtine - viď foto 3). Netvrdím že to tak nemôže byť, ale toto zdôvodnenie mi pripadá byť len na úrovni hypotézy... IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 146.47 (?), 22.5.2019 20:59
Je pravda, ze vloni byl zacatek srpna skutecne extremni - vysoke teploty pres 30 a zadny dest. Byl jsem zrovna na dovolene, a po navratu byla spousta drevin poschla - napul suche listy na jinanu, oschle rybizy a angresty. Nicmene pred odjezdem jsem stromy vydatne prolil vodou (az tak, ze po navratu jsem zaznamenal rasici nove vyhony). Takze souhlasil bych s vysokou teplotou pri diferenciaci kvetnich pupenu, nikoli vsak se suchem. Tzn. zadne opatreni proti tomuto jevu nejsem schopen ucinit. Ale stale zustava bez odpovedi to, jak to delaji v zemich, kde jsou teploty pres leto jeste vyssi? Nezaznamenal jsem, ze by toto zdvojovani bylo zrovna beznou zalezitosti...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 212.49 (?), 23.5.2019 0:21

Na jihu evropy jsou čtyřicítky, asie, sever afriky, i 45st. Teplé noci 25st.

Nějaké třicítky jsou u nás naprosto neškodné. Loni v červenci / juli opakovaně nad ránem 6°C, což je téměř 10°C pod normálem. Takže možná naopak podchlazení a,,poškození" pupenů. wink

MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 102.8 (?), 30.5.2019 9:21

Na dvojáky u švestek jsem si už zvykl, občas se objeví na broskvoních, ale poprvé jsem je zaznamenal letos na jabloních - konkrétně jen na jedné odrůdě (Kidd's Orange) - více než 30 % plodů z "královských květů" je zdvojeno nebo i ztrojeno.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1748) - 168.103 (?), 12.5.2021 19:53

pětný plůdek broskvoně. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika