Zdvojené plody



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.124 (?)
22.5.2019 20:21
Tejto problematike sa venuje aj odborný článok českých autorov - bohužiaľ v angličtine (viď foto - ak by si to niekto chcel vyhľadať a prečítať celé). Podstatné závery sú v abstrakte (ten je v češtine - viď foto 3). Netvrdím že to tak nemôže byť, ale toto zdôvodnenie mi pripadá byť len na úrovni hypotézy... IH



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 1.203 (?), 22.5.2019 7:48, zobrazeno: 4081x
Vloni jsem se v mensi mire, zato letos velmi hojne setkal s takovym nesvarem - plody na slivonich, tresnich a broskvonich jsou zdvojene - na jedne stopce dvojity plod. Kdyz jsem ted delal probirky broskvi, zjistil jsem, ze se to tyka cca poloviny (!) plodu. Pricinou je pry tepla predchozi sezona. Da se s tim neco delat, nebo se musim smirit s tim, ze ted uz pravidelne (vzhledem k menicimu se klimatu) budu mivat plody takto deformovane? BTW jak to, ze pestitele nemaji tento problem v oblastech, kde je jeste tepleji, napr. stredomori, Bulharsku apod?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 22.5.2019 12:04

Taky jich mám na slivoních habakuk, většinou jedna část odchází, nebo praská, černá... Po odloupnutí zbylá část hojí ranku drsnější jizvou. Slyšel jsem, že to souvisí s Černobylskou havárií-cosi s poločasem rozpadu, ale jak píšu, je to tzv.JPPcool...SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 206.182 (?), 22.5.2019 13:49

Mám také hodně dvojčat, ale i čtyřčat na broskvoních. Zbavuji se jich,, pokud to jde protrháváním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.254 (?), 22.5.2019 16:17

Kdysi jsem se tu na to také ptal, protože jsem měl na broskvoni prakticky pouze dvojčata. Někdo (? dr. Vysloužil?) k tomu uvedl, že je to opravdu ovlivněno počasím v srpnu předchozího roku, kdy se zakládají květní pupeny.

 Následující rok byla situace normální, letos to nvidím na mírné zvýšení počtu, ale nic dramatického. Obranu nevím. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.49 (?), 22.5.2019 19:10

Já mám u broskví místy dvojplody v převaze. Na některých výhonech z 10 plůdků je všech 10 dvojplodů. surprise  Je možné, že je to dáno loňským počasím, ale teplem určitě ne laugh, na broskve je tu i v nejteplejší roky stále zima. Asi znamení. laugh

U švestek je dvojplodů méně, ale stále dost. Nejvíce je má ráda pilatka, bez námahy rovnou double. Letos poprvé díky pilatce nesklidím na švestkách nic, napadení je už kolem 90% a pokračuje. Nějaké škody poslední roky bývaly, ale tohle nikdy. I loni na jabkách i soused, skoro všechny projeté obalečem, nebylo nikdy. Letos projistotu jabka nenasadily na květ no MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.124 (?), 22.5.2019 20:21
Tejto problematike sa venuje aj odborný článok českých autorov - bohužiaľ v angličtine (viď foto - ak by si to niekto chcel vyhľadať a prečítať celé). Podstatné závery sú v abstrakte (ten je v češtine - viď foto 3). Netvrdím že to tak nemôže byť, ale toto zdôvodnenie mi pripadá byť len na úrovni hypotézy... IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 146.47 (?), 22.5.2019 20:59
Je pravda, ze vloni byl zacatek srpna skutecne extremni - vysoke teploty pres 30 a zadny dest. Byl jsem zrovna na dovolene, a po navratu byla spousta drevin poschla - napul suche listy na jinanu, oschle rybizy a angresty. Nicmene pred odjezdem jsem stromy vydatne prolil vodou (az tak, ze po navratu jsem zaznamenal rasici nove vyhony). Takze souhlasil bych s vysokou teplotou pri diferenciaci kvetnich pupenu, nikoli vsak se suchem. Tzn. zadne opatreni proti tomuto jevu nejsem schopen ucinit. Ale stale zustava bez odpovedi to, jak to delaji v zemich, kde jsou teploty pres leto jeste vyssi? Nezaznamenal jsem, ze by toto zdvojovani bylo zrovna beznou zalezitosti...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 212.49 (?), 23.5.2019 0:21

Na jihu evropy jsou čtyřicítky, asie, sever afriky, i 45st. Teplé noci 25st.

Nějaké třicítky jsou u nás naprosto neškodné. Loni v červenci / juli opakovaně nad ránem 6°C, což je téměř 10°C pod normálem. Takže možná naopak podchlazení a,,poškození" pupenů. wink

MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 102.8 (?), 30.5.2019 9:21

Na dvojáky u švestek jsem si už zvykl, občas se objeví na broskvoních, ale poprvé jsem je zaznamenal letos na jabloních - konkrétně jen na jedné odrůdě (Kidd's Orange) - více než 30 % plodů z "královských květů" je zdvojeno nebo i ztrojeno.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1733) - 168.103 (?), 12.5.2021 19:53

pětný plůdek broskvoně. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika