Zastřihnutí kontejnerového stromku



host - 80.26 (?) 
16.3.2024 0:12, zobrazeno: 202x

Zdravím. Prosím o radu - koupila jsem si broskvoň kontejneru (Konkrétně odrudu Modřinka). Můj dotaz zní - stříhat nebo nestříhat po vysazení? Je to dle množství větví 3 letý stromek, je již narašený, má nalité pupeny a vypadá to, že má pupeny i květní (asi 5, ale ty mám v plánu odštípat tak jako tak.- nechci nově zasazený stromek vyčepávat pokusem o plody). Ze zahradnictví přišel už zastříhaný na větve nějakých 50 cm dlouhé (ty poslední letorosty, na kterých jsou ty větní pupeny). Jsem totiž lehce zmatená - u stromku byl návod, že se kontejnerové stromky jen zakopou do země a již se nestříhají (Resp jen pak standardním způsobem, jak se stříhat mají v létě a na podzim). Na internetu se zase často píše, že se stříhají i ty vk ontejneru :D Ale přijde mi zvláštní oholit na 3 pupeny už 3 letý stromek. Děkuji za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 88.179 (?), 16.3.2024 9:26

Nejlepší bude, když přiložíte pěknou fotku. Taky záleží na tom, kolik máte kosterních větví. Pak se vám dostane kvalifikovaných odpovědí od zkušených pěstitelů (pravděpodobně protichůdných), a z nich si vybetere jednu možnost. Ale nestane se asi nic špatného ani v jedné variantě, zejména když nechcete letos plody. Broskve přirůstají jako blázen. Do konce léta budete mít větví, že nebudete vědět, co s nimi. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika