Vinohradnicke broskvone



Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 242.172 (?)
10.11.2013 22:10

Též jich mám pár na zahradě, ale postupně je ruším. Zrají velmi pozdě, bělomasá dužnina je sice výtečná, ale ne každý má rád nahořklé aroma. Jsou sušší, kadeřavostí trpí stejně jako Redhaven, strupovitostí hodně. Podíl "masa" ku pecce je malý. Velmi dobrý je z nich kompot.

Zdraví Mittwoch

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 62.240 (?), 3.10.2013 0:10

Zakladateľ vlákna sa pýtal aj na iné semenáče ako broskyňové. Niektoré botanické druhy, akým sú práve broskyne, pri generatívnom spôsobe množenia dosť výrazne kopírujú rodičov. Nevýhodou je niekedy vyššie riziko horšej odlučiteľnosti kôstky oproti rodičom. U marhúľ a sliviek je to s veľkosťou plodov horšie. U orechov sa píše, že nádej na rovnakú veľkosť plodov a hrúbku škarupiny semenáča ako u rodičovského stromu je cca 25%. Podarilo sa mi v minulosti trafiť do tohto percenta. V r. 1993 som vysadil naklíčený veľkoplodý papierák a už po 5 rokoch mi semenáč začal rodiť rovnaké plody- veľké a v prstoch rozlúsknuteľné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 3.10.2013 9:22

S polopapírákem mám obdobné zkušenosti.Potomstvo je stejné, ne-li větších rozměrů.Nikdo mně zatím semenáč z mého (spíš už nežijícího souseda)zatím nereklamoval.Byl bych rád, kdyby ruku v ruce zase ubývalo jeho dědičné náchylnosti k antraknóze. Zkouším ponechat jeden bujně rostoucí meruňkový semenáč.Pokud se nevydaří, přeroubuju ho. S přeroubováním ořešáku to už není tak jednoduché.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.54 (?), 3.10.2013 15:38

Akú chuť má tá vaša broskyňa Radosť? Ako ste s ňou spokojný. Rozmýšľam o nej že by som ju zasadil, mala by dozrievať 10 dní po Redhavene. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.8 (?), 3.10.2013 20:45

Obstojná, neco shnije na strome, ale jinak je chutná, když správne dozreje kolem 10.července ale už bych ji nechtel, skusim Gresthaven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 10.11.2013 17:38

Někde jsem četl, že vinohradnické broskvoně s červenou dužinou mají ze všech broskvových odrůd nejlepší chuť.Ale protože moje fantázie nezná mezí, dokážu si představit i jahodové příchutě, nebo i jiné.Dozrávají velmi pozdě, ale kdybych je pěstoval u zdi na drátěnce, mohly by uzrát i u mě.Samozřejmě počítám i s výhodným zdrojem pecek pro výrobu semenáčkových podnoží.Protože jsem ještě v reálu neviděl plody vinohradnické broskve, popletly mě černě, ale i červeně zbarvené slupky broskví, jakou mají barvu doopravdy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 132.254 (?), 10.11.2013 20:31

Naše vinohradnické broskve (viz foto) jsou vážně moc dobré, dokonce je i zavařuju. Znám druhy, které jsou celé zelené i v době zralosti, ale ty mně nechutnají, dobré jsou také z dužinou žlutou. V mém okolí se běžně pěstují pořád dokola z pecek.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 232.221 (?), 10.11.2013 21:58

Môžem potvrdiť slová p.Mirky. Nielen preto, že tak neskoré broskyne odtrhnuté zo stromu sú človeku v čerstvom stave vzácne, ale napriek malému objemu dužniny majú žlté plody vynikajúcu typicky broskyňovú chuť. Rovnako príjemná je aj odlučiteľnosť dužniny od kôstky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 242.172 (?), 10.11.2013 22:10

Též jich mám pár na zahradě, ale postupně je ruším. Zrají velmi pozdě, bělomasá dužnina je sice výtečná, ale ne každý má rád nahořklé aroma. Jsou sušší, kadeřavostí trpí stejně jako Redhaven, strupovitostí hodně. Podíl "masa" ku pecce je malý. Velmi dobrý je z nich kompot.

Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 10.11.2013 22:16

Tato ale červenou dužinu nemá.Mohl by někdo člověku neznalého věci přiblížit, zda je vícero druhů vinohradnických odrůd?Hlavně se mi jedná o  vinihradnickou s červenou dužinou(´Roter Weinsbergpfirsiche´),nabízenou na ešopech, a jakou barvu povrchu má, zda taky červenou, nebo to jsou černoslupkové variace.

Pokud bych si snad nekoupil červenomasou vinohradnickou, tak mě zajímá taky velmi pozdní bělomasá Martina +35,ale o tomto náhodném semenáči nejni ani slechu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 11.11.2013 0:17

Mimo jednoduchosti získání stromku z pecky mají V.B. i nějaké další jedinečné vlastnosti?

Vaše plody mají běžně takhle málo dužiny, nebo je to absencí probírky?

S.

kulturní odrůda broskve
kulturní odrůda broskve
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika