Už jen rané broskve



host - 225.187 (?) 
8.7.2018 12:55, zobrazeno: 4704x
Vzhledem k tomu, že už nám (někde) začínají zrát pozdější broskve než -15 (-12) např Favorita Morettina 3, tak zakládám novou diskuzi k zveřejňování zkušeností s broskvemi zrajicich v tomto období - po FM3 do RH :-) diky. __ První broskve v tomto období nám přidal pan z JV Moravy, odrůdu Harnas z Harrow v Kanadě (-5, -10) dle údajů školky ve Strážnici. __ K.z Brna.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 168.21 (?), 8.7.2018 18:18

já tedy moc nerozumím posledním dvěma řádkům, ale reaguji na titulek, a to zkušeností, že například strupovitost broskvoní před pár lety napadala výhradně pozdní odrůdy, zatímco od loňského roku jsem jí zaznamenal už i na Redhavenu. Na odrůdách zrajících před Redhavenem ale škody prakticky nezpůsobí. Tím pádem ani není nutný u raných broskvoní chemický zásah. Také doba zrání raných odrůd dělá z broskvoní atraktivní ovoce, když třešně už jsou sklizeny, sklizeň nejranějších odrůd slivoní teprve začíná a meruňky jsou, až na výjimky, záležitost jen nejteplejších oblastí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.21 (?), 8.7.2018 18:22

za sebe mohu říci, že na začátku tohoto týdne jsem sklidil slušnou úrodu z čtyřletého Springcrestu a dnes také poměrně slušnou úrodu asi 20kg z 21leté Earliglo. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 239.136 (?), 9.7.2018 11:00
To já si na své prvni Valtické Early RH budu muset eště rok počkat :-) su zvědavé :-) mám rád takovou tu hořkou 'příchuť'. Přírůstky sou dobré, je vidět, že nejlepší je dostatečně dlouhodobě vyhnojeny pozemek, dvacet let pěstovana rajčata a nastridacku korenovka, cibuloviny a luskoviny a je to tam. Jinde v sadu je to vždy horší. Esli budou příští rok nějaké 'zveřejnětitelne' plody tak ukážu, a můžu porovnat se SH, RH, FH a FM3. __ K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 188.195 (?), 15.7.2018 8:02
Myslel sem p. Waltře, že mezi Springcrestem a Earliglem je vetší časová díra (mezera ve sklizni), tak čtrnáct dní by měla být, alespoň papírově :-) erliglo -12, SC -25. __ Kryštof z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.103 (?), 15.7.2018 8:45

papírově to sedí, rozdíly zrání se u mě smazávají, když Sprigcrest roste volně v zahradě a Earliglo u stěny domu. Navíc je letos u mě všechno dříve, když první část úrody Redhavenu jsem sklízel včera. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.103 (?), 15.7.2018 8:49

přirozeně je také rozdíl v době sklizně podle účelu užití, např. k zavařování je třeba sklízet broskve ještě poměrně tvrdé, tedy o několik dní dříve

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.7.2018 12:24

Earliglo je kvalitní "předredhavenovská" broskev, zráním dobře navazující na Favoritu.

Earliglo
Earliglo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 74.189 (?), 30.7.2019 17:42
Lehce přezrálý Early Redhaven. Vybarvený dosti. A šel přitom dost špatně od stopky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika