Sunhaven



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?)
23.1.2019 10:13

S tím příspěvkem jste mně udělal radost. Odrůda SUNHAVEN má pro mě zvláštní důležitost. Jak už jsem několikrát psal, tak na předváděcí kazetě ČZS byla Sunhaven kdysi pojmenována panem Cibulkou, jako odrůda mimořádného významu v našem sortimentu. A jelikož patří k pilířovým sortám i u některých zdejších pěstitelů, tak jistě špatná nebude. Co si tak ale vzpomínám, například u Miloše nepatří Sunhaven k tahounům kvality, stejně jako k nim nepatří u něj třeba Harbrite ani Flamingo. V přibližném období zralosti Sunhavenu bych osobně upřednostnil odrůdy u kterých to ale nemám ještě dostatečně ověřeno lety, jako třeba Early RH, Michaelu, Royalvee, nově Avalon Pride, ale možná i takové "tuctové" Earliglo. A samozřejmě před nimi zrající FM3. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 3.4 (?), 30.4.2014 7:06

Vloni též mizerná chuť této odrůdy při sklizni cca 25kg z 5-tiletého stromu.Mnohem lepší byla z ní marmeláda.Nepříznivé počasí při dozrávání zejm.v září. Přitom předloni kvalita výborná, ale sklizeň jen cca 5kg.Plzeňsko 350 m.nm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 19.7.2015 14:18

Dnes jsem koštoval první měkký plod, této kvalitní odrůdy.Chuťově je přesně taková jak jí popisuje p.Tomáš Jan.Aromatická s vyrovnaným poměrem cukrů a kyselinyesPro svou nenáročnost a odolnost proti mrazu ve dřevě i v květních pupenech ji lze pěstovat i okrajových polohách.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 19.7.2015 19:45

U mě Sunhaven standartně nic moc. Snažil jsem se vysadit jiné stromky, leč jeden se neujal a jeden narazil na Zoju Semily. Můžu jen vzpomínat. crying Myslím na tu chuť.

Sunhaven
Sunhaven
Sunhaven
Sunhaven
Sunhaven
Sunhaven
Sunhaven
Sunhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 2.8.2015 14:03

U Sunhavenu jsem poznal jeho pravou chuť jen v prvních letech po výsadbě, pak už ne. Dvakrát jsem se snažil vysadit jiný stromek, ovšem jednou se neujal a podruhé "zapracovala" Zoja. Takže nic. indecision

Sunhaven
Sunhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 2.8.2015 16:25

Sunhaveny jsou k jídlu nyní a žádná bomba to není Bez závlahy mají plody trochu sušší dužinu, zatímco vedelestojící Micjhale přetéká šťávou. Earliglo má plody drobnější (zanedbaná probírka) a taky na nich poprvé vidím strupovitost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 24.7.2017 16:50

Sunhaven je u mě něco jako Vlaška. Totiž stálé očekávání. Dříve se psalo, že je to jedna z nejdůležitějších odrůd našeho sortimentu. Na starém zuboženém Sunhavenu jsem zachránil pouze tento plod. Chuť u něj naprosto vybočuje z odrůd typu RH. Spíše je to takový méně povedený, navinulejší Harbrite. 

Sunhaven
Sunhaven
Sunhaven
Sunhaven
Sunhaven
Sunhaven
Sunhaven
Sunhaven
Sunhaven
Sunhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.19 (?), 23.7.2018 10:07

podle poměru velikosti pecka/ plod je to takovej mrzak.. U mne je Sunheaven poměrně velký plod, je jich na stromě méně než vedle stojící RH a plody také větší (tedy u mne je Sunheaven méně úrodný než RH, který dost přeplodil), za Sunheaven to vidím jako plus, probírku jsem delal jen malou. Ale nevím jestli jde o odrudovou vlastost nebo je to dáno mojí péčí.

Musím potvrdit chutovou nevyrovnanost, zvlast méně osluněné plody jsou v chutí a štavnatosti průměrné, ty vybarvené byly štavnaté (i přes suché počasí) a sladké, těch byla většina (malá stromek do 2m, cca 30plodu), jen pro info sklizeno ted o víkendu 21.7 za týden či dva budu obírat RH, tak se pokusím porovnat.

PavelJC

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 20.1.2019 18:25

Ani nový stromek Sunhavenu nepřinesl u této odrůdy žádné zlepšení v kvalitě. V tomto období zralosti existují o dost chutnější odrůdy. Tak snad někdy příště. indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 22.1.2019 17:46

Naposled jsem měl na asi 15 letém Sunhaven tak 300 plodů, rozptyl od 100g do 300g. Bylo to moc, protože jsem strom na jaře neořezal - bude nahrazen vedlejším 3-letým Sunhavenem - ten měl asi 30 plodů - i to bylo příliš, plody byly menší odhadem do 150g, chuťově výborné. cheeky

Na tom starém Sunhavenu plody mdlé chuti, málo sladké i natrpklé / nahořklé. 80% při zrání hnilo - monilie. Mladý sunhaven ani jeden shnilý! surprise

Nelze podat jasný závěr, ale vypadá to, že Sunhaven, oproti RH a jiným, potřebuje řezat silněji nebo redukovat násadu na max. 100-150 plodů pro stromy v plné plodnosti. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 23.1.2019 10:13

S tím příspěvkem jste mně udělal radost. Odrůda SUNHAVEN má pro mě zvláštní důležitost. Jak už jsem několikrát psal, tak na předváděcí kazetě ČZS byla Sunhaven kdysi pojmenována panem Cibulkou, jako odrůda mimořádného významu v našem sortimentu. A jelikož patří k pilířovým sortám i u některých zdejších pěstitelů, tak jistě špatná nebude. Co si tak ale vzpomínám, například u Miloše nepatří Sunhaven k tahounům kvality, stejně jako k nim nepatří u něj třeba Harbrite ani Flamingo. V přibližném období zralosti Sunhavenu bych osobně upřednostnil odrůdy u kterých to ale nemám ještě dostatečně ověřeno lety, jako třeba Early RH, Michaelu, Royalvee, nově Avalon Pride, ale možná i takové "tuctové" Earliglo. A samozřejmě před nimi zrající FM3. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika