Sunhaven



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
26.7.2022 21:59

To je velká paráda, Martine.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 213.137 (?), 27.7.2022 18:34

Jedna odrůda tolik parády nenadělá, ale plodí každý rok, denně teď obírám. Ještě budou Redhaveny a Fairhaven a přiočkované guglielmina a harco a Ohenry, mají taky plody, jestli ty pozdní tu vůbec dozrají. MH

Sunhaveny
Sunhaveny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.7.2022 21:09

Odhadoval bych, že chuť takových pěkných sunhávenek bude ta pravá, jak jí znám asi z jednoho nebo dvou let. To už je dávno. Škoda, že pan Walter mě nikdy nevyslyšel s jeho Earliglem. Nevím, jestli se mi podaří "vytáhnout do výšky obě Michaely, ale to je taktéž excelentní chuť plodů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 28.7.2022 21:26

Ano, chuť plodů takových jako na fotce je dobrá. Vloni byly o trochu lepší i větší, letos takový průměr - je to i o počasí a přeplození / hnojení / závlaze... takže u starého stromu Sunhaven je skliditelných letos asi polovina max. 2/3 plodů, zbytek nevybarví a nedozraje nebo je chuť jalová - nechal jsem víc kvůli hnilobě a obalečovi, zabral na hnilobu 1x prolectus při vybarvování, takže přeplozeno.

Nové stromky je možné že plody neutáhnou, Redhaven nemá takový problém, ale velkoplodý Sunhaven potřebuje strom dost síly i přírustky aby byly plody velké vybarvené a chutné. MH

Sunhaven
Sunhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 24.7.2023 16:15

To je bída, tenhle Sunhaven, to je bída. Pan MH sice se Sunhavenem kraloval v minulém příspěvku, ale já jsem měl letos pouze jediný plod. Ale byl dobrý.

Sunhaven
Sunhaven
Sunhaven
Sunhaven
Sunhaven
Sunhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 27.7.2023 19:29

Letos bude sklizeň Sunhaven taky skromnější, na mladším Sunhavenu zbylo pár plodů (mrazy). Dosluhující starý sunhaven vysokokmen jich pár desítek doteď udržel, velikost plodů je letos jen střední asi do 200g, nevážil jsem, poslední dny pršelo, takže cukernatost zatím 11-12 Brix, obírám výběrově podle lehkého stisknutí jen poloměkké, už nekřupou jak jabko, ale včely ještě na ně nejdou a to je zdá se fáze nejlepší chuťi této odrůdy, jak naletí včely už je po zlomu a kvalita jde dolů. O cukernatost vůbec jak se zdá nejde, tato odrůda má 90% chuti ve vynikající kyselinkách, kterou pozdnější haveny nemají. I když plody nejsou letos přímo výstavní, hodně shnilo po obalečovi, tak chuť nadprůměrná výborná velmi šťavnatá osvěžující yes

Teď ještě rozplodit ty menší mladší stromy, tam má asi Sunhaven trochu problém. MH

Sunhaven, v pozadí velké VP
Sunhaven, v pozadí velké VP
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.7.2023 9:09

yes O takových Sunhavenech se mi může jenom zdát. V mých podmínkách je to pro dosažení té pravé chuti jedna z nejnáročnějších odrůd. Ještě k té fotce: Úplně měkké "vépečko", to je laskomina, co? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 28.7.2023 20:20

U mě je zas ta VP jedna z nejnáročnějších odrůd v dozrání. laugh 90% plodů už spadlo při dešti a fučáku když začaly teprve měknout, ale marmeládových nakonec je jen pár a ty jsou určitě výborné. Jinak ty na foto průměrné a ty méně vybarvené podprůměrné ještě měly být na stromě... Z jižní moravy kde je víc tepla a slunka jsou sladší. Taky si nejsem jist v tom, že je to pozdní klon VP cca (VP+6až7dní) jestli není náhodnu náročnější na teplo a zrání než běžná VP. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.7.2023 23:37

Meruněk už jsem přecpaný, nejvíc VP. Pokud není plod měkký jak "bačkora", je sušší a mdlý. To samé u Bergeronu. Málo měkké plody jsou kyselé a suché. "Bačkoráři" jsou ale výborné. Tři nejchutnější meruňky jsou u mě Leskora, VP a Bergeron (v pořadí jak zrají).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 30.7.2023 20:48

Mi chutnají nejvíc ty marmeládové meruňky, které když spadnou tak se rozplesknou, na VP to bývají ty poslední plody co se udrží, většina spadla před tímto stavem.

Sunhaven dnes, tyto už jsou docela velké, výborné, ze starého vysokokmenu - pořád ještě sílu má, koruna je řidší a plody díky tomu hodně osluněné. Sem tam se nějaký jalový moučnatý plod najde, Sunhaven je opravdu na kvalitu plodů velmi citlivý - hlavně probírka a pěstovat na letorostu/prutu před dozráním maximálně 2 broskve, jak je na haluzi víc jsou menší a jalové. U RH jich je na letorostu třeba 5 broskví, jsou menší a přitom jsou ještě dobré průměrně sladké. MH

Sunhaven
Sunhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika