Spring Crest



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 54.114 (?)
6.7.2013 21:06

Tak Royal Glory jsem včera zakoupil - plody byly velmi pěkné, vybarvené, vyzrálé. Chuťově velmi dobré, ale zdálo se mi, že zvýšená sladkost, kterou plody vykazovaly, jde na úkor broskvového aroma, kterého bylo naopak nemnoho.

Royal Glory
Royal Glory
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 54.114 (?), 6.7.2013 21:06

Tak Royal Glory jsem včera zakoupil - plody byly velmi pěkné, vybarvené, vyzrálé. Chuťově velmi dobré, ale zdálo se mi, že zvýšená sladkost, kterou plody vykazovaly, jde na úkor broskvového aroma, kterého bylo naopak nemnoho.

Royal Glory
Royal Glory
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 184.146 (?), 6.7.2013 22:09

V té "vaničce" s Royal Glory měl jeden plod stejnou chuť jakou popisujete, pane Mikeši, ale ostatní ne. Tak nevím, jestli to neměli nějak namíchané. Máte pravdu, že tato chuť moc neláká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.192 (?), 31.3.2019 19:09

Broskvoň na Šumavu 610 m.n.m.

Podnož mandloň
Odrůda Sunhaven
Odrůda Harbinger

Dočkám se plodu? Místo je již vybráno, daří se v připraveném zázemí sever západ východ, kryté místo.

Vaše doporučení?
Díky Papež

BROSKVON PODNIOZ MANDLON
BROSKVON PODNIOZ MANDLON
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 31.3.2019 21:44

A co by jste rád? Jestli se dočkáte plodů? To by mě taky zajímalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 10.11.2013 19:34

Pokud můj příspěvek nebude zařazen přímo za příspěvek pana Waltra ze dne 29.6.2012 22:16,tak vězte, že je to reakce na něj.Aby nebyly zmatky.

Zajímalo by mě pane Waltře, jak jste bezpečně poznal, že ta zaměněná odrůda broskve, je zrovna Springcrest.Tímto dotazem nechci snižovat Váš odborný úsudek, to rozhodně né.Suncrest, i Springcrest mají miskovité květy, i když publikace o Suncrestu tvrdí opak.Rozhodně je nejde zaměnit dobou zrání-o tom není pochyb.Když Vám prodavač prodal stromek s cedulkou Suncrest, jak jste rozpoznal v odrůdě jen a pouze Springcrest?Jedině snad, když Vám začal rodit-ale to jste asi jen tipoval, vždyť ranných odrůd je taky vícero, nebo někdo poradil?Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 10.11.2013 23:42

Bezpečně jsem to nepoznal. Připadne mi ale jako nejpravděpodobnější vysvětlení záměny názvu Suncrest a Springcrest, když vše ostatní, tj.typ květu, doba zrání, odlučitelnost od pecky, chuť, vybarvení, souhlasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 11.11.2013 14:35

Ano, zní to logicky, a podle vícero úrod se to mohlo potvrdit.Vím, jak je někdy těžké určit o jakou odrůdu se jedná.Je vícero odrůd s podobou vzhledu, dobou dozrávání, i jinými stejnými pomologickými rysy, a někdy se přesto nedaří určit zaměněnou odrůdu.Přitom bychom si někdy přáli vědět, co nám to roste na zahradě, a něco si o tom přečíst v publikacích.Asi je mnoho zahradkářu, kteří přijdou do zahradnictví, a chtějí "nějakou odrůdu.Pak přijdou domů, odrůdovou cedulku ztratí, a chtějí po někom určení odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 11.11.2013 20:09

Musím konstatovat, že toto není můj případ. U zahradníka (prodejce) jsem chtěl zakoupit Suncrest a on tvrdil, že ho má a prodal mi ho.Ovšem bylo to před 14ti lety. Stromek poprvé zaplodil až! po třech letech a to už jsem jaksi neměl chuť cokoli reklamovat. Mohu doplnit, že u tohoto prodejce jsem už nikdy žádný stromek nekoupil. Ale žiji v kraji, kde se o školky ovocných stromů ani nezavadíte a tak tu musíme v podstatě všichni nakupovat u překupníků. Spíš bych se divil, že bych byl jediný, koho prodejce někdy napálil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 12.11.2013 10:45

Je tady eventualita, že byl prodejce v záměně stromků nevinně, nemusel vědět co prodává.On je jen prostředníkem v obchodu.Dodavatel mu přivezl stromky Springcrestu s cedulkou Suncrestu, a on v dobré víře, že nabízí zboží pravé Vám je nabídnul.Po právní stránce ho to  nezbavuje odpovědnosti,záměna taky patří pod reklamační řád.Dnes jsou to už jenom čiré spekulace, ale je zajimavé, že už před patnácti léty byl Springcrest na trhu.

Jsem v podobné situaci, a zase v tom mají prsty tyto dvě odrůdy.Loni jsem si objednal dva stromky Springcrestu a Suncrestu z ešopu Prodej rostlin.Přišly poštou v balíku, ale bez cedulek.Proto nevím, která je která, nebo co může být ještě horší, můžou to oba stromky být odrůda jedna.Budu muset počkat, až začnou rodit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 20.6.2014 16:57

Pane Waltere, vybarvuje Vám Springcrest? Určitě budeme rádi, když nám ho vyfotíte. Já tady mám první dva plody na stromku, ale ještě jsou zelené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika