Síran amonný - výborný pomocník proti chloróze



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
29.5.2017 20:09

Za jak dlouho se to projeví změnou barvy při aplikace v květnu? Jedna mladá broskvoň a hrušeň na kdouloni jsou světlejší než bych chtěl. Dal jsem k nim trochu dusičnanu amonného a po několika dnech jsem sehnal i síran. Teď čekám zlepšení.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 29.4.2011 23:13

Ale já Vám to věřím. Síran amonný je snad nejvíce fyziologicky kyselé hnojivo, které znám. Snižuje ph půdy a eliminuje tak nadbytek vápníku, který brání transportu železa z půdy. Dusík v amonné formě účinkuje v půdě dlouhodoběji a nevyplavuje se tolik, jeho přeměna na nitrátový trvá určitou dobu. Jeho aplikace ke stromům v pozdním podzimu možná je, ale raději bych preferoval časné jaro.

Do listových hnojiv se dusík v mnoha případech dává proto, že zlepšuje příjem dalších živin listovými pletivy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 14.6.2016 23:13

Navíc budu ještě na podzim rozhazovat tu močovinu. Vypadá to, že se to osvědčilo. Broskvoně letos doslova "jedou".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 8.5.2017 13:48

Zdá se, že samotná močovina s podzimního hnojení menších stromků není tak účinná jako síran amonný, který jsem letos v únoru vynechal. Broskvoně i slivoně mají listy dosti světle zelené. Znamenalo by to, že půda tady je stále dosti zásaditá a nejlepší vstřebávání dusíku probíhá právě z kyselého síranu amonného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 8.5.2017 16:44

Já u toho síranu tu účinnost vidím spíš v té samotné síře. Kdosi tu někde psal o deficitu síry v půdách. Já mám kyselou půdu tak jsem se síranu vyhýbal, ale když jsem to na vaši radu zkusil, byl jsem překvapený výsledkem a to nejen u broskvoně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 8.5.2017 17:08

Malé jabloně reagují na podzimní močovinu lépe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.6 (?), 8.5.2017 17:17
Človek môže byť anemický (chudokrvný a teda bledý) z rôznych príčin: napr.stráca krv opakovaným krvácaním (žena pri silnej menštruácii, krvácanie do zažívacieho traktu pri nádore), alebo nedokáže vstrebať z potravy potrebné látky (železo, horčík, vitamíny, kyselinu listovú) pri tzv. malabsorbciách, alebo sa zle stravuje a stavebné prvky hemoglobínu nemá v strave v dostatočnom množstve (malnutrícia) + mnoho ďalších možných príčin. Anémia je symptóm, príznak nejakej chorobnej jednotky, často aj kombinácia viacerých. Podobne aj chloróza môže mať mnoho rozličných dôvodov, aj keď často sa (mylne) za jej príčinu považuje len nedostatok železa. Na fotkách vidno rôzne dôvody žltého sfarbenia listov. Takže - áno, síran amónny má výborný efekt na chlorózu, ak je jej príčinou nedostatok dusíka, prípadne síry. Ak by bol príčinou deficit železa, nepomohlo by to. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 29.5.2017 20:09

Za jak dlouho se to projeví změnou barvy při aplikace v květnu? Jedna mladá broskvoň a hrušeň na kdouloni jsou světlejší než bych chtěl. Dal jsem k nim trochu dusičnanu amonného a po několika dnech jsem sehnal i síran. Teď čekám zlepšení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 10.5.2018 8:23

podla mojich kratkych zahradkarskych skusenosti je proti chloroze najlepsie bojovat vyberom spravneho podpnika.

na fotke vidno rozdiel medzi podpnikom broskynomandla gf677 a broskyna..


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KarelJM - (33) - 142.2 (?), 10.5.2018 22:07

Moje skušenosti s podnoží GF677 a BSB1 jsou podobné, BSB silná chloróza, na GF677 bujný zdravý růst, dobře a le méně bujně to roste také na St. Julien. Příliš bujný růst na GF677 m§že někomu vadit, ale lepší než přizdechlý "kanárek"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 11.5.2018 16:26

podla mojich kratkych zahradkarskych skusenosti je proti chloroze najlepsie bojovat vyberom spravneho podpnika.

Áno, aj. Respektive predovšetkým. Ovšem síran amonný se mně stále a stále osvědčuje. Tento rok zvláště při naprosté absenci kadeřavosti listů broskvoně nic nebrání optimálním přírůstkům zdravých výhonů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika