Příspěvky uživatele - Jaga

Túje žloutne, 23.9.2019 Obsahuje fotku
Mám na chatě třetím rokem túje, pravidelně zalévané a 1x za 3 týdny hnojené Krystalonem pro okrasné dřeviny. Předminulý týde jsem si všimla, že žloutnou a po dotyku opadávají. Jsou rezavé až žluté, místy skoro bílé, konce větviček jsou zatím v... celý příspěvek >
Meruňka nevětví, 24.7.2019
Dobrý den, opravdu jsem si záměrně vybrala málo vzrůstnou odrůdu, protože mám málo prostoru. Nečekala jsem ale tak sloupovitý růst. Postranní větvičky jsem přistřihla. Zlepší tedy výživu a postřik, protože zálivku má. Děkuji.
Charneuská hrušeň, 21.7.2019 Obsahuje fotku
Na podzim 2012 jsem vysadila starou odrůdu Charneuská na podnoži dula se záměrem pěstovat ji jako čtvrtkmen. Táhne hodně do výšky a větve má v ostrém úhlu, což má být odrůdový znak, proto jsem tři větve zatížila, a tak loni poprvé měla asi deset... celý příspěvek >
Meruňka nevětví, 21.7.2019 Obsahuje fotku
V roce 2014 jsem zasadila meruňku Veselku na podnoži St. Julien. Jedná se o stanoviště 330 m. nad mořem v Krušnohoří, poměrně málo osvětlené. Korunka byla založená jako štíhlá pyramidální. Špatně rostla, ještě nikdy nekvetla, ale loni a letos tak... celý příspěvek >
Zanedbaná jabloň, 21.7.2019 Obsahuje fotku
Kromě broskvoně jsem dostala od bratra zanedbanou jabloň neznámé odrůdy, která rostla ve stínu a dost vytáhla za sluncem. Asi dvakrát už plodila. Hlavní výhony jsem zkrátila na polovinu. Letos tedy nekvetla. V předjaří mám v plánu řez v naznačeném... celý příspěvek >
Řez mladé broskvoně, 20.7.2019
Děkuji všem, zařídím se podle vašich rad. 
Řez mladé broskvoně, 20.7.2019
Stejně stříhám hrozně nerada, mám pořád pocit, že těm stromům ubližuju😞. Domnívám se, že šlo o kadeřavost. Mšice jsem nenašla a pomohl postřik Thiramem a Kuprikolem. Stříkám 2x na jaře a jednou na podzim po opadu listů. 
Řez mladé broskvoně, 19.7.2019 Obsahuje fotku
Děkuju. Klidně počkám do jara. Připojuju ještě fotku z 31.3.2019. Červeně je označený výhon, který ční přímo nahoru a to si myslím, že by kotlovitá korunka mít neměla. Modře jsou označeny větve, které odumřely a v dubnu jsem je ustřihla. Tím ale... celý příspěvek >
Řez mladé broskvoně, 19.7.2019
Počkám. Ale 4/5 korunky mi přijdou hodně, to by tam nezůstaly listy, ne?
Aksamitník strawberry blonde, 19.7.2019 Obsahuje fotku
Loni jsem vysela aksamitník strawberry blonde. Kromě květů postupně světlajících jsem zjistila, že se poměrně snadno lámou. Letos jsem je zkusila namnožit z nasbíraných semínek. Ale přestože odrůda údajně není F1, některé se odlišují. Vykvetou tmavě... celý příspěvek >
Zkušenosti se zeleným a růžovým rybízem, 19.7.2019
Máte někdo zkušenosti se zeleným nebo růžovým rybízem? Pěstujete ho? A kde ho sháníte?
Řez mladé broskvoně, 19.7.2019 Obsahuje fotku
Před třemi lety jsem od bratra dostala asi čtyřletou kadeřavou broskvoň na záchranu. Měla zapěstovanou kotlovitou korunku, nízkou jako zákrsek. Vinou kadeřavosti odumřela jedna strana korunky, ale po postřiku měla loni 2 plody a letos 12. Dočetla... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika