Redwin, Amsdenova, Primissima Delbard



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
25.3.2013 16:10

Nevadí, nevadí, vážení. Do Primissimy stejně jdu. A přidám zase jednu historku z dávnější doby. Pamatuji se, jak mě jedna paní nabízela v červenci na ochutnání plod bělomasé broskve a stěžovala si, že ji u všech plodů praskají pecky a že strom pokácí. Prasklá pecka byla možná nepříjemná, ale já si vzpomínám, jak mně ta broskev chutnala a v duchu jsem si myslel, že bych strom rozhodně nekácel. Snad jsem jí to i řekl. Možná, že se tenkrát jednalo právě o Primissimu Delbard. A taky jsem tady už psal, jak jsem chodil kolem zrajícího Redwinu a postupně jsem jeho plody přímo vysál, i když se jednalo o první úrodu přeplozeného stromku. A ta specifická vůně bělomasých odrůd je taky moc příjemná.

Co se týče Favority Morettini 3, tak jsem na její plody výborné kvality (za příznivého počasí), tak "nadržený", že z ní budu chtít už tento rok něco dostat. Mám nový stromek druhým rokem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 27.3.2013 13:14

Docela mě odradila neustálá kritika ranného Fenixu, ač pochází jak už jste uvedl ze stejné matice jako Albatros, který je bělomasý.Stejně je podivné, jak se ze stejných rodičů vyklube pojednou bělomaska, a podruhé žlutomaska.Jedině snad, že by se obrátil postup přenosu pylu.I když v publikacích je směr stejný -Cresthaven x Luna.Stejně jsou ranné odrůdy výhodnější, mají výhodu, že dozrají i ve vyšších polohách.Však na první "opravdovou" broskvovou chuť si každý počká na FM3.Mám dvouletý stromek, a i letos z něho neustálým zastřihaváním nedostanu nicsadchjo.Už tak je senzační,že přežil dvě zimy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 27.3.2013 16:16

Můžete konkretizovat tu neustálu kritiku na odrůdu Fenix. Přece chuť je výborná a zraje v první dekádě července. Já vidím jedinou nevýhodu, že dužnina ulpívá na pecce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 30.3.2013 17:51

A já bych nečekal vůbec, a začátkem července bych se klidně pustil do ohryzavání ranných broskví.Já bych menší, nebo větší vláknitost broskvoní, nebo odlučitelnost pecek od dužiny za přílišnou vadu neviděl, ale je možné, že někdo to vidí jinak jako npř.pan david.To jsou podle mého názoru mrňavé překážky, které bývají v mnoha případech bohatě nahrazeny.Vždyť je tady možnost ochutnávat príma ovoce už začátkem července.Skoro vše má své klady i zápory ať už jsou to časné Redwin i Harbinger s údajnou vláknitostí dužiny, neodlučitelností dužiny od v mnoha případech špatně se vyvijecími peckami , a praskáním plodů (okrem vela napísaného textu jsem se pane Petře stále ještě nedozvěděl odpověď na mou otázku, kterou by jste si vybral, kdyby jste musel).Určitě jsou i tací, kterým nevadí ohryzávat chuťově kvalitní, rannější,sladší Toptaste od pecky.I když se mi zdá, že počátkem září ještě až tak -tolik toho cukru nemá.

Na závěr se chci zeptat,proč z loňských tří stromků FM ,které jste si pořídil máte Petře už zase jen ten jeden.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.3.2013 19:47

Myslím si přesně to samé, pane rosti&slavíku. Co se týče otázky jestli Harbinger nebo Redwin, tak odpověď je snadná, protože tyto rané žlutomasé odrůdy budou jistě kvalitnější, než rané bělomasé. Musím tento názor potvrdit např. z hlediska Fenixu oproti Redwinu. Myslím si, že i kdybych měl Redwin starší a řádně protrhaný, že to bude platit stejně. Moji náklonost k raným bělomasým odrůdám sem tahat nebudu. U Harbingeru jsem měl minulý rok první tři plody a chutnaly nadějně. Taky mě bude zajímat jestli se tento Harbinger bude shodovat s mojí nepravou Dixired u které květy přechází ke konci kvetení z růžové do temně červené (středy květů). Ohledně Favorit je to tak, že mi tři stromky zašly a čtvrtý minulý rok neobrazil možná z důvodu vymrznutí. Teď mám dva. Vypadá to, že obrazí oba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 2.4.2013 18:06

Děkuji za objektívní zhodnocení, kterou rannou broskev si pořídit.Nakonec budu Redwin i Harbinger pro nedostatek místa řešit naočkováním, protože tyto dvě odrůdy nebude problém sehnat, jsou běžné.I když vím, že máte osobně raději bělomasé ranné broskve, a ve Vašem případě by jste asi   raději upřednostnil Redwin(bude zrát o krapet dříve) oproti Harbingeru, tak pro širší okruh zahrádkářů jste objektívně označil jako kvalitnější žlutomasý Harbinger.V tomto případě tedy dostáváte za ojektivitu  pane Petře  jedničku s hvězdičkoulaugh.Docela mě překvapily různé komentáře na bělomasé odrůdy, kde je nálepkují slovním spojením-"je to jen bělomasá odrůda".Je v tom cítit v jakési opovržení nad "bělomaskami"-sám to zatím nemohu ohodnotit. Ale taky se objevují  názory, že bělomasé odrůdy mají více broskvovější, výraznější šmak, tak to je určitě příslib do budoucna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 3.4.2013 16:12

Co se týče mých "konstrukcí" ve vlákně broskvoň Modřinka, tak ono nemusí vždycky platit to, že ze dvou výrazně aromatických odrůd vznikne potomek podobných vlastností. Nebo vznikne, ale v našich podmínkách těchto vlastností nedosáhne. Ohledně srovnávání raných bělomasých a raných žlutomasých odrůd dávám za pravdu všem kdo říká, že rané žlutomasé odrůdy poskytují vyšší kvalitu plodů. Nedá se nic dělat. Jen není špatné tuto kvalitu také zpestřit nějakými těmi bělomaskami. Jinak, bělomasé odrůdy mohou mít velmi výrazný šmak, ale myslím si, že dužnina se bude vždy jevit jako vodnatější, jakoby řidčí, blátivější. Ale nemám takové zkušenosti s novějšími odrůdami jako má třeba david. Broskvová chuť u bělomasých a žlutomasých odrůd se mi zdá také rozdílná. Kdybych měl místo jen na jednu broskvoň a měl bych se rozhodnout mezi ranou žlutomasou a ranou bělomasou, tak bych si vybral žlutomasou. A vybral bych si Favoritu Morettini 3. I když špatné počasí pošle někdy veškerou chuť do háje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 29.4.2013 15:04

I přes honbu za moderními odrůdami broskvoní chci nejprve vyzkoušet například starou dobrou Amsdenovu. Z bělomasých odrůd zrajících po RH bych snad nahradil Krasavu Benedicte nebo Fidélií. A k tomu dal ještě nějakou bělomasou nektarinku typu Snow Queen, kterou doporučil pan Goodwin. Mimochodem, pane Goodwine, jaké ještě pěstujete odrůdy se staršího sortimentu? 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 26.5.2013 11:25

Zdravím nového sympatického (podle jeho příspěvků) pěstitele broskvoní pana Goodwina a současně mu děkuji za jeho užitečné odkazy. Začal jsem si podle jeho vzoru všímat více dovážených plodů broskví. Sice jsem si řekl, že žádné kupované broskve nechci, jelikož mám dost svých, ale proč neochutnat něco neznámého. Včera jsem zakoupil košík plodů odrůdy Candor, která bude mít i zde už první úrodu, takže jsem byl zvědavý. Společně s Candorem jsem zakoupil i košík May Flower. Plody jsou menší a všechny odrůdy, které tam měli, jsou si dost podobné. S podtržených, dodatečně uzrálých plodů se nedá mnoho usuzovat. Udajný May Flower byl chuťově lepší, ale zřejmě se jedná o záměnu, jelikož May Flower určitě nemá mít žluto oranžovou dužninu. Kdybych věděl, o jakou odrůdu se ve skutečnosti jedná, tak bych ji na takto ranou hodnotil chuťově velmi dobře.

May Flower
May Flower
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 19.6.2014 12:15

Pan Vysloužil pravil: "Nevidím rozdílu v kvalitě plodů Redwinu a Primissimy Delbard". To je zřejmě bráno z pohledu ne příliš vysoké kvality těchto prvních broskví. Když se na to ovšem podíváte z pohledu příznivce bělomasých odrůd, tak může potěšit fakt, že ranější Primissima Delbard není o nic horší, než pozdější Redwin. Přikládám fotky malých plodů obou odrůd z důvodu mnohem výraznějšího vybarvení Primissimy a z toho plynoucího důkazu, že se u Primissimy Delbard jedná opravdu o dříve dozrávající odrůdu bělomasé broskve.

Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Primissima Delbard
Primissima Delbard
Primissima Delbard
Primissima Delbard
Primissima Delbard
Primissima Delbard
Primissima Delbard
Primissima Delbard
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika