Radosť



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 154.202 (?) 
29.4.2017 17:29

Dnes som bol pozrieť na záhrade po 4 dňoch intenzívnych zrážok. Hoci mám skleník v miernom svahu, stojí v ňom voda, lebo svahy sú ňou presiaknuté a stále steká zhora. Okolo skleníka som sa snažil urobiť ryhy - odvodnenie po svahu, ale všade je samé blato a vodano

Koľko vydržia korene broskyňe Radosť na pondoži ZR v skleníku bez poškodenia stáť v bahne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 29.4.2017 17:58

Uvádí se max. 5-7 dnů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 154.202 (?), 29.4.2017 18:17

dik, tak snáď to vydrží... od utorka má zase každý deň pršať...

ZR by mala byť trošku odolnejšia na premokrenie ako GF677(čo som mal na Redhavene) a ešte je tu aj ťažšia ílovitá pôdano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 154.202 (?), 29.4.2017 18:49

pardón, tá broskyňa je na podnoži Adesoto, zmýlil som si to z iným stromkom (teda tiež slivková)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 104.15 (?), 29.4.2017 22:59

voci mravcom by som na kmienik aplikoval lepovy pas s chemstopom. Mne tento rok obzrali zopar spodnych pukov na novo vysadnej marhuli tsunami. Najprv som krivo obvinoval vtactvo nebeske, ale potom som nasiel skutocneho vinnika. Neviem preco si vybrali zrovna tento stromcek. Po zahrade je x dalsich marhul aj inych stromov, krikov, bylin,... Asi su to nejaki labuznici a akceptuju len cerstvo vyrasene marhulove puky (kedze ta tsunami bola sadena na jar, bola v raste oneskorena voci starsim marhuliam, ktore uz mali male listky). Od aplikacie chemstopu je pokoj, len ma mrzi, ze som prisiel o par potencialnych konarov (vhodne umiestnenych).

Co sa tyka tej broskyne - to adesoto asi je dobra volba, slivky znasaju aj zamokrenie aj tazsiu a studenu podu. GF677 znesie tazsiu aj docasne zamokrenu podu, no nesmie byt studena. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 154.202 (?), 30.4.2017 9:37

Ten lepový pás pomôže, ale nenechajte ho tam dlho.

Ja som si práve Chemstopom naneseným na potravinárskej fólii odrovnal Redhavenku na GF677. Najskôr som urobil 3cm pás, ale to sa rýchlo zanieslo hmyzom a mravce veselo prechádzali, tak som pás postupne zväčšoval, až mal možno 15cm. Všetko vyzeralo OK, ale na konci vegetácie, keď som pás strhol bola kôra poškodená-zaparená a mokvajúca. Nasledujúci rok už broskyňa len živorila-mala chlorózu, malé prírastky a tento rok už nevyrašila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 30.4.2017 23:20

Já jsem patlala Chemstop bez folie na všechny ovocné stromky a všechny měly poškozenou kůru. Je to asi pěkné svinstvo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 67.13 (?), 12.8.2017 17:21

Včera mi urobila Radosť táto vynikajúca odroda, koštoval som priamo na stromčeku dozretý jediný plod, ktorý si broskyňa ponechala (pred tou záplavou mala 6 plôdikov). Potom mala chlorózu, aj listy opadávali ako v jeseni, zrezal som nepotrebné výhonky, vôbec nepolieval a v tej suchšej hline jej aj listy stmavli - zrejme má v hĺbke vody dostatok.

Dužina išla krásne od kôstky a chuť pre mňa už lepšia byť nemôže smiley

Správny pomer sladkosti a kyseliniekyes

A ešte je plus, že nemala tvrdé vlákna, ako viaceré broskyne a nektarinky z Grécka zo supermarketu. Poslednú dobu mám na takéto vláknité plody šťastie - neviem, či je to spôsobené okrem odrody aj napr. suchom?

Akurát som myslel, že v skleníku bude dozrievať skoršie (kvitnúť začala 30.3.), lebo Redhavenka vonku mi v roku 2014 dozrievala koncom júla, no každý rok je iný... ale nevadí, rád si počkám...

Už sa teším na budúcu väčšiu úrodu, dúfam že sa dobre zakorení (je rok po výsadbe) a ochránim ju jarným mrazom...

Pestovanie v skleníku má ešte jednu výhodu - žiadna kučeravosť.

stromček v skleníku
stromček v skleníku
broskyňa v skleníku
broskyňa v skleníku
broskyňa na váhe
broskyňa na váhe
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 13.8.2017 12:16

Pěkně ve skleníčku společně se zelíčkem a račátky.smiley Ta výhoda ochrany před jarním mrazem by mohla inspirovat třeba pana PP, kterému broskvoně pravidelně vymrzají na Pelhřimovsku. Za mě, kamo, palec nahoru. Jinak potomstvo osvědčených amerických odrůd (Redhavenu, Cresthavenu aj.) pro naše podmínky jako například Flamingo, Radosť, Modřinka atd. určitě špatnou chuť mít nebudou. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 67.13 (?), 13.8.2017 20:30

Dík pán Petr, skleník mám vyťažený na maximum - rajčiaky, papriky, rúžičkový kel, šalát, petržel, mrkva, medvedí cesnak, réva, broskyňa a pokúšam sa aj naštepiť do tohto stromčeka marhuľu a nektarinku. Na jar naštepená Goldrich sa ujala (je vidieť na snímku nad plodom), ale po tej záplave len držia listy, ale ďalej neraší. Vrúble nektarinky Shraz (zo stromu na strom) na jar sa mi neujali. Očkovanie by asi bolo lepšie, ale to mi akosi nejde...

Určite je skleník proti mrazom výhoda, len je malý a bude treba veľa rezať. Aj túto zimu nevykurovaný ochránil kvetné púčiky, keď vonku bolo -30st a na jar som pálil sviečky aj kvôli réve, rajčiakom a paprikám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika