Radosť



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 41.143 (?) 
10.8.2014 20:40

V jaké lokalitě pěstujete Cresthaven, jak starý je stromek?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 58.151 (?), 10.8.2014 21:02

Stromček je štvrtý rok po výsadbe. Južné slovensko 130m nm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.32 (?), 10.8.2014 21:58

Tak to sa nemusíte báť pestovať aj broskyne ktoré sú náročnejšie na teplo ako Cresthaven poprípade neskoro dozrievajúce slivky ako sú Presenta alebo Topend plus. Určite u vás dozrejú do potrebnej kvality.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.151 (?), 10.8.2014 20:55

Ešte pridávam foto Early Redhaven ktorá je v plnej zrelosti 12.7. Je neodlučitelná od kôstky. Veľmi chutná.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 49.196 (?), 2.4.2017 22:59

Od 30.3. mi začala kvitnúť v skleníku broskyňa Radosť. Má zvonkovité kvety, no nie ružové ako Redhaven, ale bielo-ružové. Mám ale problém, že mi po nej lozia mravce (bez vošiek) a schovávajú sa v kvetoch - bojím sa, že ich vyžierajú, čo by tam inak robili? Je to možné? 

Čo som mal vonku Redhaven, tam chodili mravce s voškami a kvetom neškodili, iba listom... no potom pomohol Chemstop aj na mravce aj na odrovnanie stromu...

Čo sa týka opelenia, stačí z tyčiniek na piestík preniesť peľ?...lebo včely ešte nelietajú a je to v skleníku

Broskyňa Radosť - dnes 2.4.
Broskyňa Radosť - dnes 2.4.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 70.240 (?), 3.4.2017 11:12

Stačit by to mohlo. Jinak na boj s mravci jsem rezignoval. Venku jsou všude a pod mulčem se jim vede dobře. Taky jsem s všiml, že někdy lezou do květů. Chemstop už dávno nepoužívám. Je to nepříjemná "matlanice" a nevypadá to ani moc pěkně. Stromků je hodně a asi bych se "nedopatlal". Myslím, že lepší nějaká reakce než žádná, pane kamo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.232 (?), 3.4.2017 11:49

Mravenci do květů chodí na nektar stejně jako jiný hmyz (čmeláci, mouchy, včely). Bohužel pokud není Radost samosprašná, tak mravenci nemají šanci přinést cizí pyl (mají málo chlupaté tělo a omezené trasy pohybu).

Proti mravencům bych nezasahoval, ale poházel/zapíchal_do_země bych pod stromek větévky z jíné broskvoně. Přeci-jenom ta šance, že mravenci budou fungovat jako opylovači je větší než moje práce se štětečkem (či plochým 2" štětcem).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 49.196 (?), 3.4.2017 14:18

Ďakujem obidvom za reakcie.

V popise sa uvádza: "Kvitne neskoro, kvety sú samoopelivé", tak ak to mravci nezožerú komplet niečo možno bude. Skúšal som odtrhnúť kvet, kde bol mravec a normálne chýbal piestik a bolo vyžraté zo zárodku plôdika.

Skúsim okolo kmeňa nasypať kypriaci prášok do pečiva - vraj pomáha...

Inú broskyňu už nemám a aj keby bola vonku na 100% by bola bez kvetov kvôli januárovým mrazom -30°C. Aj u Jirku FM na 90% vymrzli kvetné puky na broskyniach.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 70.240 (?), 3.4.2017 18:37

Té Kysuce jsou asi široký pojem. Většnou je to všechno výš než 400 m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 49.196 (?), 3.4.2017 20:45

Máte pravdu, som v tej južnejšej skoro najteplejšej časti Kysúclaugh...niekde pri polských hraniciach bolo aj -35°C

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika