Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Včera mi urobila Radosť táto vynikajúca odroda, koštoval som priamo na stromčeku dozretý jediný plod, ktorý si broskyňa ponechala (pred tou záplavou mala 6 plôdikov). Potom mala chlorózu, aj listy opadávali ako v jeseni, zrezal som nepotrebné výhonky, vôbec nepolieval a v tej suchšej hline jej aj listy stmavli - zrejme má v hĺbke vody dostatok.

Dužina išla krásne od kôstky a chuť pre mňa už lepšia byť nemôže smiley

Správny pomer sladkosti a kyseliniekyes

A ešte je plus, že nemala tvrdé vlákna, ako viaceré broskyne a nektarinky z Grécka zo supermarketu. Poslednú dobu mám na takéto vláknité plody šťastie - neviem, či je to spôsobené okrem odrody aj napr. suchom?

Akurát som myslel, že v skleníku bude dozrievať skoršie (kvitnúť začala 30.3.), lebo Redhavenka vonku mi v roku 2014 dozrievala koncom júla, no každý rok je iný... ale nevadí, rád si počkám...

Už sa teším na budúcu väčšiu úrodu, dúfam že sa dobre zakorení (je rok po výsadbe) a ochránim ju jarným mrazom...

Pestovanie v skleníku má ešte jednu výhodu - žiadna kučeravosť.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika