Předčasné vyrašení oček



host - 203.205 (?) 
2.9.2012 10:06, zobrazeno: 3983x

Dobrý den. Na konci července jsem očkoval broskvoňové semenáče do T-řezu. Očka srostla, ale bohužel mi teď normálně vyrašila, což měla udělat až příští jaro. Bojím se teď, aby letorosty nezmrzly, protože určitě nestačí dost vyzrát.frown

Můžu tedy na konci vegetace broskvoně přesadit do kontejnerů a zimovat ve sklepě? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 2.9.2012 10:54

Zkusit to můžete, ale nebývá to úspěšné. Raději je přeočkujte Forkertovým způsobem. Oproti červenci se touto dobou snadněji hledají trojpupeny, které jsou na očkování broskvoní nejlepší. Pupeny nepřevazujte.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 203.205 (?), 2.9.2012 16:36

Jenže já už bohužel nemám materiál kterým bych naočkoval, ten jsem měl poslaný...

Tak mi tedy asi nic jiného,  než to "nakontejnerování", nezbyde. I tak díky za radu.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.9.2012 18:11

Jestli jste očkoval dostatečně nízko nad kořenovým krčkem, můžete vyrašená očka chránit proti mrazu nahrnutím - rašelinou pilinami,. listím apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 1.48 (?), 2.9.2012 20:08

Zkušenost pro příště - broskvoně se očkují až v srpnu jako poslední.

Já bych obalil očkovanou větev volným mnohonásobným papírovým smotkem (výborné na to bývalo Rudé právo!?!)laugh  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 203.205 (?), 3.9.2012 16:10

Díky z rady. Ty co jsou nízko přikopčím, co nepůjde obalím.

Jinak očkoval jsem tak brzo hlavně z důvodu toho, že při očkování na konci srpna mi to v následující zimě vymrzlo, tak jsme chtěl zkusit dřívější očkování pro lepší srůst. Jsem začátečník, tak jsem byl rád, že to hlavně dobře srostlo a očka nevyschla a teď takovéhle patálielaugh. No, snad něco přežije.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika