Pravost prodávaných odrůd/ kód pěstitele



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?)
17.5.2016 22:58

Poprvé jsem letos na jaře koupil broskvoně přes e-shop. Abych nekupoval jen jeden stromek, vzal jsem 3ks. Jeden, se zaschlými očky, jsem po měsíci reklamoval s tvrzením, že se určitě musí jednat o stromek vykopaný už na podzim. Bylo mi to potvrzeno prodejcem, s tím, že stromek byl přes zimu v "ledničce" a že se to dnes tak běžně dělá. Takže pro mně nová zkušenost. V e-shopu jsem kupoval naposledy. Není nad to si stromek osobně vybrat, člověk pak nekupuje zajíce v pytli.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 7.13 (?), 14.4.2016 17:00

Z Klivie jsem stromky Vistarich a Jayhaven objednávala loni na jaře. Vypadaly dobře, ale co se s nima dělo přes zimu se odhadnout nedalo. Pořádně neobrážely. Rostl jim jen vršek. Tuto zimu už nepřežily. Podnože ano, i když také jen částečně. Podnože jsem seřízla (byly cca 20 cm) a přeroubovala. Uvidí se, zda se trouby chytnou.

Jak jste přišli na to, že podnož není Adesoto, ale GF-677? Já chtěla stromky na vřetena:). 

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 7.13 (?), 14.4.2016 17:07

Koukla jsem se do starých mailů. Broskve z Klivie dorazily loni 16/4. Byly prostokořené a naprosto bez listů - prostě jak kdyby byly někde v zimě. Trochu mě to překvapilo.

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 14.4.2016 18:33

Kromě ručně psané visačky, byla i zapomenutá, řádně vyplněná SPZétka smiley,od dodavatele, kde byla uvedena jako podnož GF-677.Se sázením broskvoní na podzim mám špatné zkušenosti, ujatelnost cca 10%,na jaře se mi zatím ujaly všechny, kromě Earlycrest z Kruhu, ačkoli byla v kontejnéru.Byl to jen slabounký, podvýživený proutek, živořící ve třech litrech pemzy.Samozřejmě kadeřavost a suchá skvrnitost peckovin, jejímu konci značně napomohly.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 14.4.2016 19:23

U mne broskve staré i nové ukazují listy pomalu až teď. Navíc letos jsem nové kupoval v Kyjově, kde mají broskvoně v hale (chladná, krytá budova s malými okny), kde bude jistě nástup rašení později, oproti stromečkům na sluníčku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 7.13 (?), 14.4.2016 22:28

To je výborné s tou "SPZ" z Klivie:). Nedalo mi to, a ještě teď jsem došla na zahradu pro visačku Vistarich z Limbachu. Tam je uvedena podnož Adesoto. Asi je tam i kód pěstitele (nebo prodejce?), ale nevím, kde najít."EU Plantpassport AN 1302 Kat CAC ".

To se nám ten okruh prodejců pěkně zužuje:(.

Na podzim jsem pořizovala celkem 3 broskve a všechny jsou naprosto v pořádku a výborně rostou (2 byly v kontejner -1x Limbach, 1x Německo). Navíc z Limbachu ani nejde zajímavé zboží koupit na jaře:(. Říká se, že na podzim se nemají broskve sázet, že se nechytnou. Ale oni spíše prý uschnou. Mělo by stačit je pořádně zalít. Co je na tom pravdy, nevím. Ale bydlíme v Praze a letos nebyla žádná zima.

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 17.5.2016 22:58

Poprvé jsem letos na jaře koupil broskvoně přes e-shop. Abych nekupoval jen jeden stromek, vzal jsem 3ks. Jeden, se zaschlými očky, jsem po měsíci reklamoval s tvrzením, že se určitě musí jednat o stromek vykopaný už na podzim. Bylo mi to potvrzeno prodejcem, s tím, že stromek byl přes zimu v "ledničce" a že se to dnes tak běžně dělá. Takže pro mně nová zkušenost. V e-shopu jsem kupoval naposledy. Není nad to si stromek osobně vybrat, člověk pak nekupuje zajíce v pytli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 117.13 (?), 17.5.2016 23:06

Skladování stromků vyoraných na podzim v klimatizovaném boxu do jarní expedice je poměrně běžné. V jedné školce jsem si takto stromky na jaře vybíral. Byly perfektní.

Byla Vám reklamace uznána?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 17.5.2016 23:14

Ano. Přesto už žádnou broskvoň z e-shopu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 117.13 (?), 17.5.2016 23:18

Dobře děláte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika