Nektarinka - jak zastřihnout



host - 208.70 (?) 
25.3.2020 16:34, zobrazeno: 2633x

Dnes mi přišel poštou objednány stromek-nektarinka. Je to ovšem jen nerozvětvený "klacek". Myslím, že v řezu stromů jsem už docela zkušená, ale u tohoto si nevím rady. Jak byste prosím stromek ostříhali? Děkuji


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1748) - 168.103 (?), 25.3.2020 21:41

není to odpověď na dotaz, ale dostat tohle do ruky jako plnohodnotný stromek, ihned bych reklamoval, vrátil stromek zpět a požadoval úhradu nákladů včetně zaplaceného poštovného. Tohle prodávat jako stromek je drzost. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.200 (?), 26.3.2020 7:03

Ona to nebude ani nektarinka, nýbž meruňka.Pokud nebudete stromek reklamovat, tak jednoletý špičák se zastřihne podle toho v jaké výšce chceme mít korunu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 26.3.2020 7:14

...resp.zastřihnout tak, aby měl zbylý mladý stromek rovný kmínek-pokračování snad brzy doroste, korunku si poté zapěstujete dle vlastních preferencí. Nevíme, jak je rostlina deklarovaná-cena, průvodka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.70 (?), 26.3.2020 9:24
Je to Super Queen nektarinka podnož semenáč z prodejstromku.cz za 200,-. Vracet asi nebudu, zkusím, co z toho vyroste.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 26.3.2020 9:43

Poslali Vám něco jiného, nektarinka to není ani náhohodou, podle pupenů se jedná o meruňku.Jinak souhlasím s tím že jednoleté špičáky se líp ujímají a dají se tvarovat podle vlastních představ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1748) - 168.103 (?), 26.3.2020 10:40

zase ten prodejstromku. Tam jsem si objednal v 2015 taky nektarinku. Přišlo koště s kůlovitým kořenem s komplet zaschlými pupeny, kdy po zasazení a seříznutí jsem v pupenech ani po pěti týdnech nezaznamenal žádný pohyb. Reklamoval jsem tedy. Paní majitelka bez okolků zaslala peníze zpět, ale pan majitel se cukal a obsáhle mě poučoval, co všechno jsem udělal při výsadbě špatně s dovětkem, že kdybych korunku razantně seřízl, stromek by se určitě během roku probudil a v příštím roce už by mohl být fit. Tento alibi přístup se mi opravdu nelíbil, když jsem kupoval a platil za stromek v prvotřídní jakosti. Pro mě to tedy znamená, že prodejstromku.cz už nikdy, i kdyby nabízeli zdarma. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 26.3.2020 16:05

A mně zase přišla odjinud sada luxusních broskvoní. Žádné "špeky", nýbrž známé, klasické odrůdy, ALE, a to je důležité, na podnožích Adesoto. Hádejte odkud ty broskvoně pocházejí? No samozřejmě z P L A N T E X U. Plantex Veselé u Piešťan = sázka na kvalitu. Nejméně luxusní byla právě bělomasá nektarinka Super Queen, ALE, a to je podstatné, na podnoži GF-677. Ta na broskvoňovém semenáči už je v pánu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.254 (?), 26.3.2020 8:36
Prut lepsie zakoreni ako stromcek s uz zapestovanou korunkou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 7.138 (?), 26.3.2020 16:09

tak tohleto za 200 bych nikdy nekoupil.ztracite zbytecne roky zapestovanim korunky a za tuhle cenu jsem koupil lepsi stromky s korunkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika