Nektarinka - jak zastřihnout



host - 1.200 (?)
26.3.2020 7:03

Ona to nebude ani nektarinka, nýbž meruňka.Pokud nebudete stromek reklamovat, tak jednoletý špičák se zastřihne podle toho v jaké výšce chceme mít korunu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 208.70 (?), 25.3.2020 16:34, zobrazeno: 2592x

Dnes mi přišel poštou objednány stromek-nektarinka. Je to ovšem jen nerozvětvený "klacek". Myslím, že v řezu stromů jsem už docela zkušená, ale u tohoto si nevím rady. Jak byste prosím stromek ostříhali? Děkuji


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 25.3.2020 21:41

není to odpověď na dotaz, ale dostat tohle do ruky jako plnohodnotný stromek, ihned bych reklamoval, vrátil stromek zpět a požadoval úhradu nákladů včetně zaplaceného poštovného. Tohle prodávat jako stromek je drzost. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.200 (?), 26.3.2020 7:03

Ona to nebude ani nektarinka, nýbž meruňka.Pokud nebudete stromek reklamovat, tak jednoletý špičák se zastřihne podle toho v jaké výšce chceme mít korunu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 26.3.2020 7:14

...resp.zastřihnout tak, aby měl zbylý mladý stromek rovný kmínek-pokračování snad brzy doroste, korunku si poté zapěstujete dle vlastních preferencí. Nevíme, jak je rostlina deklarovaná-cena, průvodka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.70 (?), 26.3.2020 9:24
Je to Super Queen nektarinka podnož semenáč z prodejstromku.cz za 200,-. Vracet asi nebudu, zkusím, co z toho vyroste.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 26.3.2020 9:43

Poslali Vám něco jiného, nektarinka to není ani náhohodou, podle pupenů se jedná o meruňku.Jinak souhlasím s tím že jednoleté špičáky se líp ujímají a dají se tvarovat podle vlastních představ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 26.3.2020 10:40

zase ten prodejstromku. Tam jsem si objednal v 2015 taky nektarinku. Přišlo koště s kůlovitým kořenem s komplet zaschlými pupeny, kdy po zasazení a seříznutí jsem v pupenech ani po pěti týdnech nezaznamenal žádný pohyb. Reklamoval jsem tedy. Paní majitelka bez okolků zaslala peníze zpět, ale pan majitel se cukal a obsáhle mě poučoval, co všechno jsem udělal při výsadbě špatně s dovětkem, že kdybych korunku razantně seřízl, stromek by se určitě během roku probudil a v příštím roce už by mohl být fit. Tento alibi přístup se mi opravdu nelíbil, když jsem kupoval a platil za stromek v prvotřídní jakosti. Pro mě to tedy znamená, že prodejstromku.cz už nikdy, i kdyby nabízeli zdarma. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 26.3.2020 16:05

A mně zase přišla odjinud sada luxusních broskvoní. Žádné "špeky", nýbrž známé, klasické odrůdy, ALE, a to je důležité, na podnožích Adesoto. Hádejte odkud ty broskvoně pocházejí? No samozřejmě z P L A N T E X U. Plantex Veselé u Piešťan = sázka na kvalitu. Nejméně luxusní byla právě bělomasá nektarinka Super Queen, ALE, a to je podstatné, na podnoži GF-677. Ta na broskvoňovém semenáči už je v pánu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.254 (?), 26.3.2020 8:36
Prut lepsie zakoreni ako stromcek s uz zapestovanou korunkou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 7.138 (?), 26.3.2020 16:09

tak tohleto za 200 bych nikdy nekoupil.ztracite zbytecne roky zapestovanim korunky a za tuhle cenu jsem koupil lepsi stromky s korunkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika