Nejchutnější odrůdy broskví



host - 176.186 (?)
17.3.2008 13:51

Děkuji za pomoc, dejte mi vědět na jana.grussova@seznam.cz. Dala bych na Vaše doporučení, co se týče clingů. Na Babygoldu mě oproti Catherině láká, že dozrává později. Bydlím v oblasti vhodné pro pěstování broskví.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 220.186 (?), 27.8.2013 21:59

Ne všichni školkaři vyorávají peckoviny napodzim. Pro jarní prodej se dá vyorávat i ihned po rozmrznutí půdy.

No a pokud Vám množí stromky známý nebo máte vlastní miniškolku, ta víte, že nejlepší je co se dopoledne vyryje, to může být do večera na trvalém stanovišti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.186 (?), 16.3.2008 9:42

Kde se dá sehnat odrůda Babygold? Děkuji za odpověď, Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.59 (?), 16.3.2008 18:42

Mohu Vám pomoci, ale potřebuji na Vás kontakt, jinak to snad nebude takový problém. Odrůdu Babygold jsem neviděl v prodejní síti několik let. V chladnějších podmínkách by Vám ale nemusela dozrát do standartní kvality. I.H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.186 (?), 17.3.2008 13:51

Děkuji za pomoc, dejte mi vědět na jana.grussova@seznam.cz. Dala bych na Vaše doporučení, co se týče clingů. Na Babygoldu mě oproti Catherině láká, že dozrává později. Bydlím v oblasti vhodné pro pěstování broskví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 82.62 (?), 21.3.2008 21:33

Souhlasím, variabilita odrůd je již tak vysoká, že můžeme sklízet od začátku prázdnin do poloviny září. Jsem z Č. Budějovic a mám pro svou potřebu odrůdy Redwin-bělomasá, dozrává zač. července a dále postupně Earliglo, Sunhaven,Redhaven, Fairhaven a Cresthaven. Můj názor na kvalitu plodů-čím pozdnější, tím lepší chuť, větší plody a menší pecky. Co se týká možnosti zmrznutí- v Č.Bu. již dlouho nakvétají broskvoně později, než meruňky a vzhledem k tomu, že uvedené odrůdy mají květy zvonkovitého tvaru, odolají spolehlivě v době květu -4st.C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 149.190 (?), 3.4.2008 20:37

Dobrý den, dnes jsem viděl prodávat v zahradnictví broskvoń s názvem BELMONDO. Chtěl bych se zeptat, jestli tu má někdo s touto odrůdou zkušenosti.    Díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 197.143 (?), 8.5.2008 8:32

Je jen škoda,  že si český konzument zvykl na chuť žlutomasých broskví. To bělomasé mají krom vyšší cukernatosti i o něco lepší odolnost proti kadeřavosti. Aspoň podle ing. Okoukropce, který se odrůdami dosti podrobně zabýval v Lednici.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 8.5.2008 9:01

Konzument si zvykl spíš na vzhled. Chuť dobrých bělomasých odrůd je lahodná, typicky broskvovitá, zatímco některé žlutomasé a nektarinky se sladkou chutí blíží slívám.  Žlutá dužina ovšem o dost lépe vypadá, v kompotu pak jednoznačně. 
   Souvisí-li odolnost vůči kadeřavosti přímo s barvou dužiny ale nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 165.59 (?), 9.5.2008 9:18

Když zanedbáte postřik proti kadeřavosti broskvoní buď v termínu postřiku anebo v kvalitě postřiku, je jedno, jaká je náchylnost na tuto závažnou chorobu u tzv. různě odolných odrůd a kadeřavost vás nemine. A navíc i když splníte výše uvedené podmínky, sem tam nějaký zkadeřený lísteček objevíte. Co se týká rozdílné chuti mezi bělomasými a žlutomasými popř. i oranžověmasými broskvemi, tak to je velmi individuální hodnotit. Někomu chutnají více kyselkavé a šťavnaté, jinému spíše s pevnější konzistencí a sladší. Jinak chutná skorá bělomasá oproti pozdní. Kvalitativně se dočkáme chuťově vynikajících plodů v závislosti na půdních (periodické hnojení organickými hnojivy) a klimatických (tepelné a světelné podmínky v daném roce a doplňková závlaha zejm. na začátku tvrdnutí pecek v období sucha) podmínkách. Esteticky ale na trhu jednoznačně vyhrávají žlutomasé. A ještě oprava jednoho šotku: pan inženýr se jmenuje Oukropec.  I.H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 197.143 (?), 10.5.2008 13:08

Děkuji za opravu, nějak se mi to K tam připletlo. Tímto se panu inženýru Oukropcovi omlouvám.

Možná bychom se měli ptát jeho na kvalitu ovoce tohoto druhu.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika