Mráz - malé plůdky broskvoní



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?)
9.5.2020 14:29

Zdravím Igora k Zemplínské Šíravě na Východoslovenskou nížinu, jestli jsem dobře pochopil zkratku ML jako Michalovce. Moje Primissima už skončila svojí existenci a na Lunu jsem docela zvědavý, jestli bude o něco chutnější než Albatros, nebo Redwin. Čo sa týka glejotoku z pukou, tak podle doktora Vysloužila se jedná o monilii a podle Jirky 1968 o jakési vymírání pupenů. Každopádně je to novější nepříjemný problém. Pokud jde tady u mě o přeživší plůdky broskvoní, tak Reginu jsem přechválil, jinak je všechno při starém. Nejodolnější jsou všechny Haveny včetně Jayhavenu. Z miskovitých květů hlavně FM3, letos i Suncrest. Méně odolné odrůdy se zvonkovitými květy by měly být Velvet, Burbank July Elberta. Totálně vymrzly nektarinky s miskovitými květy Stark Red Gold a Venus. Tena se zvonkovtými květy nikloliv. Flavortop je falešný. Jedná se zase o nějakou placatou broskev. frown

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 234.200 (?), 13.5.2017 19:55

Máte aj staršiu odrodu Halehaven?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 13.5.2017 20:24

Ano, ale mrzí mě, že mi zašla ještě starší odrůda South Haven - otec všech havenů. indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.200 (?), 13.5.2017 20:47

Tak to je škoda, staré odrody sú vzácne pretože mnohé sa nedajú už zohnať.Myslím že by sme mali poďakovať všetkým ktorí tieto odrody množia, pestujú a predávajú ďalej zákazníkom. Halehaven vám tiež zmrzol? Na Slovensku sa už prakticky nepredáva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 1.5.2020 9:39

Prozatím to vypadá, že prkticky nebude Springcrest a nějaké tvrdky. Nejodolnější broskvoň s miskovitými květy je pravděpodobně FM3, která je bez poškození. Kupodivu něco přežilo i na Royal Glory a Regině, na Spring Lady jen minimum. Haveny a jiné odrůdy se zvonkovitými květy vypadají bez poškození. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 9.5.2020 14:29

Zdravím Igora k Zemplínské Šíravě na Východoslovenskou nížinu, jestli jsem dobře pochopil zkratku ML jako Michalovce. Moje Primissima už skončila svojí existenci a na Lunu jsem docela zvědavý, jestli bude o něco chutnější než Albatros, nebo Redwin. Čo sa týka glejotoku z pukou, tak podle doktora Vysloužila se jedná o monilii a podle Jirky 1968 o jakési vymírání pupenů. Každopádně je to novější nepříjemný problém. Pokud jde tady u mě o přeživší plůdky broskvoní, tak Reginu jsem přechválil, jinak je všechno při starém. Nejodolnější jsou všechny Haveny včetně Jayhavenu. Z miskovitých květů hlavně FM3, letos i Suncrest. Méně odolné odrůdy se zvonkovitými květy by měly být Velvet, Burbank July Elberta. Totálně vymrzly nektarinky s miskovitými květy Stark Red Gold a Venus. Tena se zvonkovtými květy nikloliv. Flavortop je falešný. Jedná se zase o nějakou placatou broskev. frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.82 (?), 9.5.2020 23:10

Myslím že nektarinka Stark Red Gold má zvonkovité kvety.      Jaromír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 10.5.2020 20:30

Tak to je super. smiley Že bych měl dva Venusy? Na stromku už nějaké nektarinky byly, a co si tak vzpomínám, dozrály o něco dříve než Venus. Ale možné je všechno. Letos žádný vzorek nebude, protože květy pomrzly. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika