Mráz - malé plůdky broskvoní



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?)
1.5.2020 9:39

Prozatím to vypadá, že prkticky nebude Springcrest a nějaké tvrdky. Nejodolnější broskvoň s miskovitými květy je pravděpodobně FM3, která je bez poškození. Kupodivu něco přežilo i na Royal Glory a Regině, na Spring Lady jen minimum. Haveny a jiné odrůdy se zvonkovitými květy vypadají bez poškození. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 234.200 (?), 13.5.2017 19:55

Máte aj staršiu odrodu Halehaven?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 13.5.2017 20:24

Ano, ale mrzí mě, že mi zašla ještě starší odrůda South Haven - otec všech havenů. indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.200 (?), 13.5.2017 20:47

Tak to je škoda, staré odrody sú vzácne pretože mnohé sa nedajú už zohnať.Myslím že by sme mali poďakovať všetkým ktorí tieto odrody množia, pestujú a predávajú ďalej zákazníkom. Halehaven vám tiež zmrzol? Na Slovensku sa už prakticky nepredáva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 1.5.2020 9:39

Prozatím to vypadá, že prkticky nebude Springcrest a nějaké tvrdky. Nejodolnější broskvoň s miskovitými květy je pravděpodobně FM3, která je bez poškození. Kupodivu něco přežilo i na Royal Glory a Regině, na Spring Lady jen minimum. Haveny a jiné odrůdy se zvonkovitými květy vypadají bez poškození. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 9.5.2020 14:29

Zdravím Igora k Zemplínské Šíravě na Východoslovenskou nížinu, jestli jsem dobře pochopil zkratku ML jako Michalovce. Moje Primissima už skončila svojí existenci a na Lunu jsem docela zvědavý, jestli bude o něco chutnější než Albatros, nebo Redwin. Čo sa týka glejotoku z pukou, tak podle doktora Vysloužila se jedná o monilii a podle Jirky 1968 o jakési vymírání pupenů. Každopádně je to novější nepříjemný problém. Pokud jde tady u mě o přeživší plůdky broskvoní, tak Reginu jsem přechválil, jinak je všechno při starém. Nejodolnější jsou všechny Haveny včetně Jayhavenu. Z miskovitých květů hlavně FM3, letos i Suncrest. Méně odolné odrůdy se zvonkovitými květy by měly být Velvet, Burbank July Elberta. Totálně vymrzly nektarinky s miskovitými květy Stark Red Gold a Venus. Tena se zvonkovtými květy nikloliv. Flavortop je falešný. Jedná se zase o nějakou placatou broskev. frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.82 (?), 9.5.2020 23:10

Myslím že nektarinka Stark Red Gold má zvonkovité kvety.      Jaromír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 10.5.2020 20:30

Tak to je super. smiley Že bych měl dva Venusy? Na stromku už nějaké nektarinky byly, a co si tak vzpomínám, dozrály o něco dříve než Venus. Ale možné je všechno. Letos žádný vzorek nebude, protože květy pomrzly. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika