Mech na broskvoni?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?)
16.3.2011 23:07

Nevím, jakým mechanizmem by lišejník poznal, že je dřevina oslabená.
   Jinak lišejník na eternitové střeše jsem úspěšně, byť dočasn, ě likvidoval modrou skalicí. Podle toho soudím, že na stromech postřríkaných proti kadeřavosti by se mu dařit nemělo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
šípková Růženka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 144.178 (?), 15.3.2011 21:51, zobrazeno: 12033x

Prosím neví někdo, co mi to začíná "kvést" na broskvoni? A proč je kmen tak černý, jako by potřeboval vydrbat kartáčem 



Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 15.3.2011 21:57

Nejde o mech, nýbrž lišejník. Ne že by škodil, ale možná ukazuje na vynechání postřiku proti kadeřavosti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
šípková Růženka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 144.178 (?), 15.3.2011 22:02

Stříkali jsme na podzim a na jaře už 2x...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 16.3.2011 16:25

A stříkali jste měďnatým přípravkem? V tomto případě nejlépe Championem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 135.2 (?), 16.3.2011 20:34

Jak to šedobílé, tak to žluté jsou lišejníky, jsou známkou čistého ovzduší a stromkům neškodí.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
šípková Růženka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 144.178 (?), 16.3.2011 21:02

Tak jsem hledala ještě jinde a našla toto: "V oblastech s vyšší vzdušnou vlhkostí se na drsné kůře starších stromů objevuje lišejník. Není to parazit, stromu neškodí, jsou to vlastně houby a řasy, které žijí v symbióze. Silný výskyt lišejníku na celém stromě může upozorňovat na to, že je dřevina oslabená. V některých případech se stav stromu zlepší zmlazením a úpravou výživy." Tak už jsem pohnojila a na to zmlazení zajdu asi do jiné diskuze.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 16.3.2011 23:07

Nevím, jakým mechanizmem by lišejník poznal, že je dřevina oslabená.
   Jinak lišejník na eternitové střeše jsem úspěšně, byť dočasn, ě likvidoval modrou skalicí. Podle toho soudím, že na stromech postřríkaných proti kadeřavosti by se mu dařit nemělo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
šípková Růženka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 144.178 (?), 17.3.2011 8:47

Ptala jsem se přítele a na podzim prý stříkal kuprikolem a teď na jaře přípravkem: Kadeřavost stop. Tak já už nevím... Ale zase pohnojením a zmlazením stromu nemůžu nic pokazit co? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 158.241 (?), 17.3.2011 14:10

Stále nechápu, proč Vám na těch broskvích lišejník tolik vadí? Viz např. i příspěvek paní Lídy. Dle fotek stromek není nikterak masivně porostlý lišejníkem... Přiděláváte si zbytečně vrásky na čele. Dle mého názoru je to pouze kosmetická vada, kterou překryje olistění.

(Apropo, modříny u nás, masivně porostlé lišejníky, vypadají v zimě poeticky! Ale tam už asi negativně stíní níže položeným větvím.)

Mittw.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 135.2 (?), 17.3.2011 15:36

No, tím zmlazením to můžete "pohnojit"... Proč chcete broskev zmlazovat a ještě k tomu teď - v nevhodnou dobu, když je průběžně normálně stříhaná? Já mám lišejníky na stromcích také a když nevadí stromkům, nevadí ani mně. Teď jich roste poslední roky víc než dřív, protože je čistší vzduch, je v něm méně síry. Jediné negativum, které to má je, že ten čistý vzduch neomezuje šíření houbových chorob (např. rez hrušňová). Ale lišejník ničemu neškodí, tak proč vadí vám? Aspoň víte, že máte čistý vzduch...         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika