Který z těchto postřiků mám použít?



host - 19.199 (?)
20.2.2016 7:34

S těmi postřiky bych trochu ubrala, pokud jste si pořídili zahradu buďte rádi, že můžete mít vlastní a hlavně ZDRAVÉ ovoce. Helena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 51.212 (?), 20.2.2016 13:10

Champion - kadeřavost broskvoně, puchrovitost slivoně, třešeň višeň rakovina vše před rašením + meruňky ochrana květu mrazem.

Calypso - všecky peckoviny na začátku rašení a jádroviny po rašení do začátku růžového poupěte.

Tak že se dá očekávat překrývání dob obou postřiků, mám bateriový postřikovač 4 bar na 20 litrů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 20.2.2016 14:04

Hmm, mě se doba postřiků nepřekrývá. Proto můj dotaz. Meruňka u nás odkvete zpravidla první a postřik proti kadeřavosti broskvoní musí být před květem. Prvním slivoním opadávají lístky zhruba tak až za 10-14 dní po posledním možném postřiku proti kadeřavosti a stádium růžového poupěte u jádrovin není dříve než v plném květu slivoní. Navíc nevidím důvod proč stříkat Calypso do broskvoní, alespoň jsem to nikdy nemusel dělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.212 (?), 20.2.2016 17:48

Trošku jsem doufal že podobnou kombinaci někdo používá, tak do toho radši nepůjdu.

Děkuji"Walter" za informace,

u nás v 450m/m je situace v rašení meruňek, broskvoní, slivoní a jablek trošku jiná, více záleží zda je stromek na jižní straně chráněný nebo otevřený ze severu.Mám kombinace meruněk a broskvoní záměrně s odlišnou dobou květenství a podobná je situace i u 70 druhů slivoní, vždyť už teď jsou některé japonské slivoně a plodové myrobalány a mirabelka Ruby tak moc narašené že -10C°je může pořádně poškodit a pozdější slivoně krásně spí, Harbinger už měl být stříknutý ale buď mrholí nebo sněží...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 20.2.2016 9:48

Nejvhodnější by ale asi bylo, kdyby si paní Jana stáhla z internetu návody k použití k jednotlivým přípravkům.(kdy, proti čemu, v jakém množství,...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.66 (?), 22.2.2016 12:07

pane Vinšálku, děkuji mockrát :-)

Mám to vytištěné na ledničce a dokud nenaberu nějaké zahradnické zkušenosti, tak se toho papíru budu držet jako klíště :-)

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.73 (?), 22.2.2016 20:44

Dobrý večer, mě by zajímalo kdy je nejlepší doba na postřik proti mšicím Mospilanem?  Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 22.2.2016 21:59

Nejspíš tehdy, když tam ty mšice jsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 167.73 (?), 23.2.2016 20:39

Dobrý večer, myslel jsem to asi jinak než jsem tu otázku položil smiley

Chtěl jsem se zeptat, kdy nejdříve z jara se tento postřik proti mšicím, nebo nějaký jiný postřik proti mšicím může použít, aby jinak řečeno zabral a byl účinný? V loni jsem to s mšicemi prohrál a tudiž předpokládám, že je budu mít na růžích, rybízu a třešních... asi jako loni a proto bych se letos chtěl na mšice lépe připravit, proto se ptám jak nejlépe a v kterou dobu a čím stříkat, popř. kdy postřik opakovat?  ještě jednou děkuji začínající zahrádkář Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 23.2.2016 22:25

Jak píše pan doktor Vysloužil, stříkáme tehdy, když se na rostlinách objeví první mšice a postřik dle potřeby opakujeme, až se objeví po období bez mšic nějaké nové. jedinou vyjímkou je třešeň, kdy stříkáme proti červivosti podle předpokládaného termínu sklizně v dostatečném předstihu (viz. OL). U starých stromů pak není zpravidla další postřik potřeba, protože menší napadení mšicemi stromu zase tolik neškodí. U růží je pak zase naopak dobré mít ošetřeno "dočista-dočista". Tam je vhodné před postřikem řádně záhon s růžemi zalít, aby půda byla mokrá. Případné skanutí postřiku z listů do půdy pak zůstane růžím k dispozici pro příjem s vláhou pomocí kořenů. Rostliny jsou pak spolehlivěji a déle chráněny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.199 (?), 20.2.2016 7:34

S těmi postřiky bych trochu ubrala, pokud jste si pořídili zahradu buďte rádi, že můžete mít vlastní a hlavně ZDRAVÉ ovoce. Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika