Kdy letos (2021) roubovat peckoviny?



Arpagone - (13) - 230.4 (?)
18.7.2021 17:56

Dobrý den, nevíte o někom, kdo by byl ochoten v praxi ukázat (za úplatu) očkování broskví respektive meruněk? Mám podnože dvouleté semenáče broskví a dvouleté myrobalány. Loni jsem neměl úspěch. Bylo by to nedaleko od Golčova Jeníkova

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
jz77f - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 191.131 (?), 21.3.2021 8:10, zobrazeno: 1661x

Dobrý den,

vloni jsem rouboval, když se trochu oteplilo, nato přišly mrazy, na týden jestli se nepletu, a asi se zastavil mízotok a rouby nepřirostly. Letos zatím čekám. Tady v Polabí jsou stále mrazy. Kdy začínáte roubovat?

jz77f

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 236.1 (?), 21.3.2021 9:08

Rouby loni nepřirostly asi z jiného důvodu. Každoročně roubuju peckoviny v únoru až březnu. I když potom přijdou tuhé mrazy, rouby se většinou ujmou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.103 (?), 21.3.2021 9:10

Předpokládám, že se ptáte na roubování kopulací nebo a. kopulací, na třešně a višně už je podle mě pozdě, švestky a meruňky teď. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 21.3.2021 10:18

Roubování peckovin (kopulace a Forketovo očkování) mám letos zdárně ukončeno.Meruňky Aprisweet, Apridelice,Aprirome a Luizet kopulací na meruňkový semenáč Julskij.Švestky Moni a Dolanka kopulací na semenáče Durancie, Lipnické a Nancyské.Broskvoně Elegant Lady a J.H.Hale kopulací a Forketovým očkováním na meruňkový semenáč Julskij, čerstvými rouby za tepla v zimní zahradě na předem připravené kontejnérováné podnože.Pozdější roubování za kůru u peckovin nepoužívám problém s uchováním roubů a nedobré zkušenosti se špatným hojením velkých ran, klejotok,rakoviny dřeva a nekončící boj s "vlky".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 29.3.2021 19:14

Dnes dorazily ještě rouby meruněk z Lednice (Bergeron C 55,Bronzovyj, Cegledi Bieber, Hungarian Best C 235 a Paviot.Rouby jsem na pár hodin namočil do vody a odpoledne narouboval kopulací na meruňkový semenáč Julskij.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Arpagone - (13) - 230.4 (?), 18.7.2021 17:56

Dobrý den, nevíte o někom, kdo by byl ochoten v praxi ukázat (za úplatu) očkování broskví respektive meruněk? Mám podnože dvouleté semenáče broskví a dvouleté myrobalány. Loni jsem neměl úspěch. Bylo by to nedaleko od Golčova Jeníkova

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.196 (?), 18.7.2021 21:55

Jsem Vás dalek... Opravdu nejsou k nahlédnutí-nastudování srozumitelná videa?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 18.7.2021 22:08

nejspíš jsou, ale nejlepší je, mimo jejich shlédnutí, trénovat, a to už teď. Prostě si to nacvičit nanečisto. Metoda Chip Budding je asi nejvhodnější. A taky natrénovat obvázání roubovací páskou. Dřeva na zkoušení je všude dost. Vycházím z vlastní zkušenosti, nikdo mě to neučil, musel jsem sám, když jsem chtěl vypěstovat vlastní broskvoně. Pár sezón mě to ale stálo, protože jsem trénoval málo. Druhá možnost je, že si tazatel zjistí, kde ve školce očkují a zajede se k nim podívat. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 230.4 (?), 18.7.2021 22:46

Teoreticky bych vše zvládal, ale výsledky nejsou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika