kdo poradi?



host - 154.3 (?)
10.3.2007 17:25
Doporucuji pestovat broskve vyslechtene na Vysocinu.  Broskev Redhaven.  Take jsem z Vysociny a jine broskve nam zatim nesli. Ale treba to bylo jen nesprávnou peci...                  B.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 154.3 (?), 10.3.2007 10:51, zobrazeno: 19760x
chceme zkusit pestovat broskve na zahradce 55Om nad morem. okres Jihlava,jsme uplne bez zkusenosti. Dekujeme za rady. manzele Hruzovi
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 154.3 (?), 10.3.2007 17:25
Doporucuji pestovat broskve vyslechtene na Vysocinu.  Broskev Redhaven.  Take jsem z Vysociny a jine broskve nam zatim nesli. Ale treba to bylo jen nesprávnou peci...                  B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.1 (?), 14.3.2007 10:22
Vytvorit dobre mikroklima od severu a zapadu chranene aby slunce co nejvice na ni svitilo budovy udrzuji teplo oby tne budovy maji straty tepla ktere vyzaruji do okoli .Do vykopane jamy dat dobrou zem prohnojenou a vysadit .iti
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 14.3.2007 12:12
Redhaven je nejodolnější ze starých odrůd. Některé nové ji v mrazuodoílnosti  dokonce překonávají (Harbinger, Harbrite, aj.).
   Výše napsáno platí, navíc dopručuji do půdy přidat hodně písku (klidně 50% objemu) a stromek vysadit na 20 cm kopeček  Kmínek je dobré zabalit (zastínit) kvůli jarním výkyvům teplot.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.1 (?), 15.3.2007 10:45
Doporucuji tyto odrudy Harbiger, Sun Haven, Harbrite, podnoz Siberan C, Cinska podnoz. Kde je hod ne vapniku BD_SU_1, Persica Davidiana.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 15.3.2007 10:50
V Losinách zkoušejí broskvoně na nějakých slivoňových podnožích (ne myrobalán), snad mirabelka či špendlík, přesně nevím. Ale jeden Redh. jsem koupil, uvidím. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 50.44 (?), 16.4.2007 21:21
Uvítal bych informaci, ale v prvním roce by bylo brzy, činit nějaké závěry. safrataz@centrum.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.1 (?), 26.4.2007 11:45
Mam broskvon z pecky nezname broskvone letos po druhe kvetla v nadmorske vysce 450mnm v mrazove kotline, zaplavova oblast kosek od potoka. V kvetu prisli trikrat mrazi jeste neni vyhrano ale vydrzeli nejake plody minus 6 stupnu pri zemi a vplnem kvetu minus 3 stupne, jestli prijdou ledovy muzi mozna bude po nich.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 26.4.2007 18:51
Mám taky jednu takovou broskev ze semene. Krásně roste i kvete, loni poprvé zaplodila. Má jen jedinou vadu. Plody se nedají jíst.  Nechám ji ještě letos, bude-li i tentokrát chuť něco mezi planou trnkou a kořenem pampelišky, bude po ní. Je to riziko každého semenáče.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.1 (?), 27.4.2007 10:27
Jeste ktem semenacum rozdal jsem je pribuzenstvu a vysledky jsou uspokojive kdyz se protrhaji jsou v dobre kvalite tet uz mnozim z plodu uzralych u nas v loni mel svagr dobrou urodu tak jsem hned pecky pouzil na mnozeni uz vyklicily jsou asi 8cm vysoke ve vetsim kvetinaci mel jsem je ve studenem skleniku pres leto venku a na zimu je zapustim znovu do skleniku na jare vysadim ven 4rok poprvne kvetou 5rokem uz maji prvni plody podle pocasi.  Vybiram zlutomase ale mam  i belomase nejaka stara odruda mnozily si ji  z pecek uz vice jak 20lety tady unas v kraji.ma drobnou pecku jako ryngle a cervene licko uvnitr bila s cervenyma zilkama  spise blativa nesmi prezrat.     cyla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika