Kadeřavost, co s ní?



host - 204.1 (?)
6.5.2007 17:07
Take jsem strikal na zimu po opadu listi a na jare tesne pret kvetem a byla trochu kaderavost na konci vyhonu to jsem ostrihal a je zatim cista skratil jsem vsechny jednolete vyhony o tretinu na listovy pupen par plodu tam po mrazech zbylo cekal jsem az podle plodu pak jsem to ostrihal.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 42.111 (?), 4.5.2007 20:16
Zajímalo by mne jaký je výskyt kadeřavosti po letošní zimě.Stříkal jsem vždy na jaře a mě ljsem ji vždy vcelkem v únosné míře,letos jsem stříkal na podzim a nemám ji vůbec.Nevím zda je to ošetřením nebo menším výskytem.Jeden kolega mě tvrdí že letos je nulový nebo min. výskyt.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.1 (?), 6.5.2007 17:07
Take jsem strikal na zimu po opadu listi a na jare tesne pret kvetem a byla trochu kaderavost na konci vyhonu to jsem ostrihal a je zatim cista skratil jsem vsechny jednolete vyhony o tretinu na listovy pupen par plodu tam po mrazech zbylo cekal jsem az podle plodu pak jsem to ostrihal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.35 (?), 17.5.2007 23:10
Vypadalo to, že to bude méně, ale asi to nebude tak růžové. Stříkal jsem už od ledna 4x, ve "správných" termínech a vším možným. No nevím, nevím. Spíš houba teprve čeka na teplé dny - začátek června.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.14 (?), 21.5.2007 22:23
Vyšší teploty nad 25° ji spolehlivě likvidují. Hlavně je třeba zlikvidovat už napadené listy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 113.121 (?), 21.5.2007 22:57
Nemám s kadeřavostí problém, nejdůležitější je neprošvihnout dobu. Každoročně první postřik provádím Sulkou a druhý zhruba po 10 dnech běžnými fungicidy proti kadeřavosti. Přípravky na 2. příp. 3. postřik každý rok střídám - Dithane, Sylit, Delan, Rubigan, Champion.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.230 (?), 12.8.2007 19:41
Nemám s kadeřavostí problém, nejdůležitější je neprošvihnout dobu - ale jaká to je doba???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 13.8.2007 11:58 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.85 (?), 1.11.2007 9:29
Dobrý den, ráda bych věděla, kdy aplikovat podzimní postřik na kadeřevost - zda vůbec ano, kdy a čím. Zatím jsem ošetřovala na jaře 2x, vždy různými přípravky, ale kadeřavosti jsem se u některých odrůd nezbavila. Díky za radu. D.H
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.1 (?), 1.11.2007 10:07
Postřik se provádí po opadu listí teť by byla nejvhodnější doba najlépe přes denkolem poledne nemělo by mrznout a to Kuprikolem a na jaře skusit jiný postřik méně jedovatý Kuprikol obsahuje měď na jaře můžete použít Sulku nebojiné povolené přípravky na bázi síry v prodejnách vám poradí které koupyt.

esy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 1.11.2007 19:37
Dobrý večer. Po opadu listí na broskvoních nezapomeňte za bezmrazových dnů provést postřik (omytí) stromů broskvoní měďnatým přípravkem Kuprikol nebo Champion v dávce 60mg přípravku do 10 litrů vody. Postřik je dobré po 14 dnech opakovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika