Kadeřavost broskvoně 2024



walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?)
5.3.2024 11:10

předpokládám, že řez teprve budete dělat?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 2.164 (?), 3.3.2024 22:56

Moniliová spála Stop, to je název pro Signum pro nás malochemiky. Thiram Granuflo krásně ulpíval na kůře i na pupenech a fungoval. Jenže tyto sloučeniny a podobné jim (třeba mancozeb, Dithane) ovlivňují negativně štítnou žlázu. Proto jsou postupně zakazovány, i když se používaly desítky let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.253 (?), 4.3.2024 7:39

Když si pozorně krabičku prohlédnete, je na ní Signum uvedeno, i když ne nijak okatě. Před pár dny jsem ho kupoval a taky mě to zarazilo, co to je. Nakonec jsem tam nápis Signum našel a přípravek koupil. Koneckonců je i na příbalovém letáku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 4.3.2024 19:07

Takhle vypadají letorosty asi deset dnů po postřiku BJ.

FH
FH
Saturn
Saturn
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.253 (?), 4.3.2024 22:00

Co zvláštního na tom máme vidět?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.6 (?), 4.3.2024 22:03
Povlak.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 5.3.2024 9:44

Včera jsem provedl druhý postřik mědí (Champion) na předloní vysazeném stromku FM. Nikdy jsem mědí dvakrát neošetřoval ale letos mě trochu vyděsil únor a broskvička začala cukat.Tak jsem ji ošetřil i v únoru.Na snímcích vegetační stav broskve.Detail pupenů se nezdařil (neostré).

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

broskev
broskev

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 5.3.2024 10:27

V té půdě se ta broskva bude mít až moc dobře. smiley

Kdy u vás začaly prášit jehnědy lísek cca? - to se udává se jako doporučený termín ošetření mědí - tedy klíčový hlavní postřik. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 5.3.2024 11:10

předpokládám, že řez teprve budete dělat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 5.3.2024 12:21

Neřídím se prášením jehněd lísky, takže Vám neodpovím.Orientačně pozoruji zda angrešt nemá zelené špičky ale to není směrodatné.Mám vedle sebe dva angrešty a rozdíl kdy ukáží špičky je mezi nimi určitě týden. Takže angrešt, intuice a hlavně pohled na pupeny broskvoně.Stromek zatím bez úpravy.Loni jsem ho nechal volně růst a věnoval se hlavně ohybu kosterních větví pro vytvoření kotlové koruny. Broskvoň řežu těsně před rozkvětem kdy je jasná velikost násady.To provádím také v dalších letech.Během vegetace odstraním pouze bůjný letorost pokud naroste.Jinak celý stromek těsně před květem.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 5.3.2024 19:05

Všiml jsem si zatím nejvíce narašená je italská Sagittaria - kadeřavost je zatím asi brzo hledat, na další postřik by bylo stejně asi pozdě. Naproti tomu španělské Tardibelle ještě ani nevyrašily zelené špičky. Red Haven je někde mezi něma, už je vyrašený zelený, ale ta Sagittaria to je rychlost. Velký je rozdíl v odrůdách, takže univerzální doba 1.postřiku mědí podle prášení lísek je opravdu orientační. MH

Vyrašená Sagittaria
Vyrašená Sagittaria
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika