Kadeřavost broskvoně 2020



host - 168.103 (?)
2.2.2020 13:53

Tady v jižních Čechách se nic neděje, pupeny se možná trochu hnuly, ale do období kvetení broskvoní je daleko a na postřik je ještě čas. Kvetou zatím semtam jen sedmikrásky a ze země lezou narcisy. Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 252.206 (?), 1.2.2020 21:19

Nejde o teplotní modely, jde o reálné měření:

www.amet.cz/kaderavost.htm

Kromě toho se postřik dělá podle stavu pupenů. Proto jsem se zeptal, zda už se vám hýbou pupeny? Možná to je letos v Čechách jinak, ale tady na Moravě byla celý leden nízká oblačnost a mrazivo, zima se přerušila teprve druhým dnem, proto mi postřik broskvoní připadá jako vtip. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 1.2.2020 21:35

Každý ať si stříká broskvoně podle své libosti, důležité je, aby kadeřavost nepůsobila závažné škody, aby plody přečkaly nevyzpytatelné jaro a aby byla dobrá úroda. To přeji všem sadařům. Já opět budu broskvoně stříkat pokud možno až těsně před rozvitím květů, Kuprikolem bez smáčedla. Úrodě zdar! Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.144 (?), 1.2.2020 21:37

No já bych vcelku věřil Kukymu. Oni ta měření přece jen mají dost hrubý "rastr" a určitě nepostihnou všechna zákoutí republiky. Podobně jako měření sucha, kdy u nás stojí voda v polích a na mapě máme slabých 50% nasycení. Pokud jde o ten pohyb, zase souhlasím s K. že důležitý je pohyb houby, ne pupenů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.227 (?), 2.2.2020 13:26
Tady Jižních Čechách jsou pupeny nalité, že jestli v únoru přijdou mrazy, bude vše zničené. V zahradě jsem objevil i slimáky. Celý předchozí týden se držely teploty na +5 až +10*C. Výhled na další týdny obdobný. Nestříkal jsem to na základě nějakého zatmění mysli, ale procházel jsem předpovědi z několika zdrojů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.103 (?), 2.2.2020 13:53

Tady v jižních Čechách se nic neděje, pupeny se možná trochu hnuly, ale do období kvetení broskvoní je daleko a na postřik je ještě čas. Kvetou zatím semtam jen sedmikrásky a ze země lezou narcisy. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 210.53 (?), 6.2.2020 9:32

U mě v Jižních Čechách (680 m.n.)jsem to asi přošvihl. O víkendu byly už nějaké listy vidět, nekteré i dva cm venku. Ted zase silně mrzne a je tu deset cm sněhu, tak nevím co s tím. Má smysl jestě čekat na oteplení a pak postříkat? Myslím, že z toho letos stejně prd bude, když už je něco v rozpuku a pak zase mrazy. Co myslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 244.121 (?), 6.2.2020 10:29

O víkendu se má oteplit, jestli nebude foukat a pršet tak broskvoně stříkněte mědí.Jestli jsou lístečky opravdu venku namíchejte raději nišší koncentaci (40 gramů na 10l vody).Další ošetření proveďte cca po 14 dnech (opět dle počasí Syllit, Dithane).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.103 (?), 6.2.2020 10:41

foto by nebylo? Nechce se mi věřit, že máte broskvoň takhle narašenou. Tím spíše, že napřed se otvírají květní a teprve potom listové pupeny. A samozřejmě 680 mnm už není vhodné pro pěstování broskvoní, nemůžete tedy čekat každoroční bohatou úrodu. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 210.53 (?), 7.2.2020 16:24

Foto přikládám. Po zevrbnější kontrole jsem zjistil, že množství větviček je poškozených nebo uplně uschlých od zřejmě lonské moniliové spály nebo co to bylo :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.53 (?), 7.2.2020 16:26

q


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika