Kadeřavost broskvoně 2020



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
22.2.2020 15:25

Predpokladam, ze s tou 5 % sulkou mozem dovtedy dokedy sa neukaze cast zelenych listkov?

Výhradně měďnatý postřik užívám s uspokojivým výsledkem přes 20let, zpravidla až před rozvitím květů.

Nemám udělaný přesný srovnávací pokus, ale myslím si - ve shodě s literaturou¨- že postřikovat poprvé fungicidem v době, kdy se ukazují lístky nebo těsně před rozkvětem už může být pozdě
Nejpozdější termín pro postřik proti kadeřavosti broskvoní je v době rašení terminálních pupenů, kdy se na šupinách objevují zelené proužky. Postřiky pozdější nemají žádnou účinnost, představují jen zbytečnou práci a vydání.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 20.224 (?), 22.2.2020 12:47

Jsem rád, že, se mi podařilo vyprovokovat k odpovědi nějakého zkušenějšího ovocnáře, díky za tuto zprávu.

Já mám jen loňský rozvětvenec, tak jsem ho dnes natřel štětcem, protože se nevyplatí vystříkat na takového prťouse 1/4 litru postřiku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 22.2.2020 13:08

možná vás zklamu, v mém příspěvku mi někde vypadlo, že po zaschnutí déšť nesmyje měďnatý přípravek. Se užitím sirných postřiků proti kadeřavosti zkušenost nemám a nevím, jak dlouho na větvích a pupenech po zaschnutí drží. Výhradně měďnatý postřik užívám s uspokojivým výsledkem přes 20let, zpravidla až před rozvitím květů. Letos jsem ještě nestříkal. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 22.2.2020 15:25

Predpokladam, ze s tou 5 % sulkou mozem dovtedy dokedy sa neukaze cast zelenych listkov?

Výhradně měďnatý postřik užívám s uspokojivým výsledkem přes 20let, zpravidla až před rozvitím květů.

Nemám udělaný přesný srovnávací pokus, ale myslím si - ve shodě s literaturou¨- že postřikovat poprvé fungicidem v době, kdy se ukazují lístky nebo těsně před rozkvětem už může být pozdě
Nejpozdější termín pro postřik proti kadeřavosti broskvoní je v době rašení terminálních pupenů, kdy se na šupinách objevují zelené proužky. Postřiky pozdější nemají žádnou účinnost, představují jen zbytečnou práci a vydání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.121 (?), 23.2.2020 9:58
kuprikol pred 10 dnami, trosku skor, dazd ho nezmyl. podla foto je teraz idealna doba na osetrenie tomas, nitra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 233.121 (?), 23.2.2020 9:59
fotky


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zved@vec - (16) - 208.135 (?), 23.2.2020 19:32

Ja postrekujem broskyne kuprikolom. Tento rok to bolo 15.2., odvtedy boli minimálne 3x dažde a postrek je stále na stromoch. Podľa mojich skúseností je dobré postriekať aspoň 2 hodiny pred dažďom (keď je priame slnko, aj menej), aby postrek stihol zaschnúť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.224 (?), 23.2.2020 20:12

Ten Kuprikol bude asi v tomto nejistém počasí nejlepší, udělal jsem co jsem mohl, tak uvidím. Sosed má 3 broskve, má je tedy zanedbané, skoro nestříhá a stále mu plodí, postřik neviděly nikdy a zasažené listy pak opadávaji, na malých plodech je to všechno vidět...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
EL Edgar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 60.173 (?), 23.2.2020 21:14

Pán zvedavec

   zaujímavé, odvážne a hlavne nepodložené tvrdenie...!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zved@vec - (16) - 208.135 (?), 24.2.2020 9:12

V čom konkrétne? Nie som odborník na postreky. Vyhýbam sa im, koľko sa len dá. Robím iba nevyhnutné postreky: broskyne proti kučeravosti, slivky proti piliarke a ak treba, štepy proti voškám. Napísal som len svoje skúsenosti. Tento rok mi postrek broskýň trval cca. 30 minút, bolo pekné slnečné počasie a keď som skončil, prvý postrekovaný strom už bol suchý... Ak viete viac, pokojne môžete doplniť informácie 😉

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
EL Edgar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 80.159 (?), 24.2.2020 18:52

Mal som na mysli Vaše tvrdenie, že aplikácia Kuprikolu dve hodiny a menej pred dažďom zabezpečí účinnosť prípravku a následnú ochranu broskýň proti kučeravosti. Podmienkou je podľa Vás len dostatočné zaschnutie postrekovej kvapaliny.

Netuším, či existuje zdroj na podporu tohoto tvrdenia....možno áno, možno nie.

Považujem kučeravosť za tak vážny problém, že následný dážď hodinu či dve po aplikácii Kuprikolu by ma minimálne zneistil.  A asi by ma neukľudnil ani fakt, že postrek "zaschol".

Viem, že ak sa záhradkár chce trafiť do "postrekového okna" na aplikovanie Kuprikolu ktoré podľa môjho názoru existuje, a trvá len krátko, nemusí byť priaznivé počasie. Ale to ovplyvniť nedokážeme.

Ak Vás zaujímajú moje skúsenosti s postrekom proti kučeravosti broskýň, tak niečo málo som napísal v diskusii pod názvom (Kadeřavost- jaký postřik je nejúčinnejší?)

           s pozdravom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika