Kadeřavost



host - 2.53 (?)
29.6.2006 8:57
Stíkala jsem letos asi koncem března a pak pro jistotu ještě po týdnu a po 14 dnech kuprikolem a kadeřavost se nevyskytla. Minulý rok kuprikolem a po 14 dnech sylitem a také bez problémů. Důležité je stříkat před vyrašením, někde jsem četla, že když se pupeny poprvé pohnou (rašit ale nesmí).
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 64.186 (?), 2.6.2006 19:13, zobrazeno: 7400x
Nepomohl jarní postřik (před vyrašením) proti kadeřavosti broskvoně Kuprikolem má význam postřik opakovat jiným přípravkem?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 27.29 (?), 2.6.2006 21:56
Rozhodně to význam má. K postřiku můžeme použít např. přípravek SULKA, není ovšem vhodný pro opakovaný postřik, dále KUPRIKOL 50, CHAMPION 50 WP a jiné. Situace na trhu se mění a tak doporučuji poradit se o konkrétní značce u obchodníků a pročíst si návod na obalu. Při postřiku je důležité celý strom řádně opláchnout . To řádně zdůrazňuji. Pokud bude „vhodné“ počasí (vlhko) bude nutné vše opakovat. Dobrý soused který nestříká je také „dobrý pomocník“. Pokud chcete mít jeden strom pro svojí potřebu tak doporučuji poradit se o druhu. Dle mé zkušenosti čím kvalitnější ovoce , tím náchylnější a náročnější na péči. Taková pláňka touto chorobou trpí daleko méně , později kvete a tak není náchylná na pozdní mrazy. Ta kvalita tam pochopitelně není ale zase si ji nemusíte prakticky všímat. Nemá „chemickou válku“ rád a tak i něco oželím. Hodně zdaru. JP..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 31.69 (?), 16.6.2006 14:25
V žádném případě to nemá význam-tedy stříkat po vyrašení pupenů. Při zimním postřiku je třeba dodržet zásadu, že postřik je účinný jen tehdy, jestliže ještě nedošlo k prvopočátečnímu prasknutí pupenu před rašením. Jakmile k tomu dojde je jakýkoliv postřik neúčinný. Stříkat by se mělo asi v polovině února, pokud teplota na sluníčku dosáhne aspoň 10 stupňů po dobu dvou dnů. Pak sříkejte(SULKA). Nebo kombinujte podzimní postřik(listopad) -kuprikol, novozir a pak ještě postřik v únoru. Ještě k tomu praskání pupenů- jakmile k tomu dojde, okamžitě dojde k proniknutí infekce na zárodky listů a je na postřik pozdě. Mám ale zkušenosti, že pokud se vystihne ta správná doba v tom předjaří, postřik zabere naprosto spolehlivě. Přeji hodně úspěchů. Pepa.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 2.53 (?), 29.6.2006 8:57
Stíkala jsem letos asi koncem března a pak pro jistotu ještě po týdnu a po 14 dnech kuprikolem a kadeřavost se nevyskytla. Minulý rok kuprikolem a po 14 dnech sylitem a také bez problémů. Důležité je stříkat před vyrašením, někde jsem četla, že když se pupeny poprvé pohnou (rašit ale nesmí).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.35 (?), 2.7.2006 19:46
Problém je v tom, že na jaře není nic vidět, žádná kadeřavost. Všechna loňská předsevzetí utekla. Bez postřiku jsou broskve vždy napadené. Je těžké určit termín postřiku. Dá se odhadnout. Tehdy, když kvete líska a ještě za 10-14 dnů opakovat. Osvědčil se mi Syllit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika