Je to monilióza plodů broskvoně?



Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 174.214 (?)
18.6.2017 23:53

Kroupy u nás nebyly. Můj prvotní dojem taky byl, že to vyžrala nějaká potvora - prostě tam chybí materiál.  Ale mate mě ten čirý klejotok. Mám hodně plodů, které nejsou vůbec plošně vyžrané ale stejně na mnoha místech roní a jsou i trochu deformované(bramborovitě) jak nerovnoměrně rostou.  I když, třeba švestky myslím něco podobného taky dělají.  Bohužel lepší fotku nemám.

Pravděpodobně půjde o kombinaci více škodlivých vlivů.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 174.214 (?), 17.6.2017 0:56, zobrazeno: 5882x

Dobrý den,

broskvoně mám místy napadnuté moniliózou. U větviček je to celkem jasné.

U plodů mi to jasné není. Nenašel jsem na netu podobnou fotku mladých broskví. Vždy je tam až konečné stádium na zralých plodech. Nevíte o co jde? Broskve jsou jakoby vyžrané a pak zahojené, ale teče z nich místy jakýsi čirý klejotok.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.142 (?), 17.6.2017 16:12
Skôr mi to pripadá byť klasterosporióza plodov broskýň než monilióza. Pôvodcom je huba Clasterosporium carpophilum (synonymami sú Stigmina carpophila a Wilsonomyces carpophilus). Spôsobuje tzv. dierkovitosť listov kôstkovín, ale aj prejavy chrastavitosti na plodoch. Obraz postihnutia na plodoch broskýň môže byť dosť rôznorodý (viď foto). IH





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 17.6.2017 20:36

Stejně vypadají plody potlučené kroupami. Byla nedávno u Vás nějaká bouřka s krupobitím?

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 18.6.2017 11:41

Monilie to není, nemyslím si ani, že je to nějaká jiná houba - jejich projevy se málokdy zahojí. Připadá mi to skutečně jako vykousané žravým škůdcem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 174.214 (?), 18.6.2017 23:53

Kroupy u nás nebyly. Můj prvotní dojem taky byl, že to vyžrala nějaká potvora - prostě tam chybí materiál.  Ale mate mě ten čirý klejotok. Mám hodně plodů, které nejsou vůbec plošně vyžrané ale stejně na mnoha místech roní a jsou i trochu deformované(bramborovitě) jak nerovnoměrně rostou.  I když, třeba švestky myslím něco podobného taky dělají.  Bohužel lepší fotku nemám.

Pravděpodobně půjde o kombinaci více škodlivých vlivů.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
EL Edgar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 58.151 (?), 25.7.2017 8:43

Plody ktoré nie sú vyžrané a ronia glejotok sú podla môjho názoru napadnuté obaľovačom broskyňovým (2 generácia). Tak isto aj plody slivky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 184.133 (?), 19.6.2017 7:43

Takhle vypadaly plody broskvoní postižené mrazíky, v letech, kdy mráz nezničil všechno. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika