Jayhaven



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 8.11 (?)
5.6.2017 15:20

Roni mně udělal radost. Jen tak dál, Roni. Mohl by jste toho koupit víc a napsat nám svoje poznatky.

Jayhaven
Jayhaven
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 205.204 (?), 8.8.2016 18:43

A je to naozaj Jayhaven? Mam pochybnosti, ak to bolo kupovane napr. z Klivie. U Limbachu je sto snad trochu lepsie, ale tiez ziadna slava (mam na mysli zameny).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 8.8.2016 19:15

Těžko říct, pochybnosti mám taky, ale doba dozrávání, typ květu(zvonkovitý) souhlasí, na fotkách Limbachu plody Jayhavenu vypadají taky podobně, tak snad to nebude další záměna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.8.2016 20:22

Pochlubte se s Jayhavenem.

Jayhaven
Jayhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 63.87 (?), 8.9.2016 10:12

tento rok mi nasadili 2 stromy Jayhaven v 2 roznych lokalitach vela plodov-dvojcat (spojene 2 plody). Taketo dvojcata su omnoho viac citlivejsie ako normalne - mnohe odumru, ale niektore predsa len dozreju. Je to velmi neprijemna vlastnost a dost ma to prekvapilo. Pozorovali ste to tiez? Je to specificke pre odrodu? Mate to aj na inych odrodach? Co je pricinou? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 8.9.2016 20:36

Je to reakce na studený a mrazivý průběh jara, tyhle dvojplody se vyskytují i u slivek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 8.9.2016 21:34
Dvojčata mi dělá hlavně Stanley. Místo srůstu často praská.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 26.5.2017 20:54

Na fotce snad důkaz, že broskvoň (Jayhaven) je skutečně na slivoňové podnoži (adesoto). Tuto odrůdu broskvoně propaguje pan Milan Fiala, tak snad to v budoucnu nebude žádná blátivá jalovina, jak o ní psal Jirka Frýdek smiley.

Jayhaven se slivoňovým podrostem
Jayhaven se slivoňovým podrostem
Jayhaven
Jayhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 26.5.2017 21:34

Jayhaven mala v prvom roku 2 plody a chutovo boli velmi dobre. Neviem to sice porovnat s inymi odrodami, lebo len teraz sa vraciam po dlhej prestavke k pestovaniu vlastnych broskyn.
V kazdom pripade neodporucam pestovat ani tuto udajne odolnu odrodu bez postreku voci kuceravitosti - skusal som to vlani a uz nikdy viac to nezopakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 26.5.2017 22:11

Roniyes. Já musím přiznat, že jsem stromek "podsekl" ponecháním plodů hned prvním rokem po výsadbě. Z Bratislavy přišel totiž silný vitální stromek (strom), který rostl doslova před očima. Všechno má ale své meze a výživa plodů ho nakonec v růstu zbrzdila, což je běžné pravidlo. Tento rok se "šílenou" kučeravostí je na tom velmi dobře. Kučeravost jej netrápí, spíš měl sem tam moniliový úžeh, ale nic masivního. Stejně tak odolný ke kadeřavosti je Benedicte, který ale kompletně vymrzl v květu, takže nemá ani "ň", jen to zdravé listí. Jayhaven má teď dva plůdky normální velikosti a jeden menší na té fotce. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 8.11 (?), 5.6.2017 15:20

Roni mně udělal radost. Jen tak dál, Roni. Mohl by jste toho koupit víc a napsat nám svoje poznatky.

Jayhaven
Jayhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika