Jarne mraziky 2016



ppgarden - (7) - 115.102 (?)
27.4.2016 11:51

Já bych zase nečekal od Vás tuto odpověd. Vaše příspěvky vždy rád čtu, rozumím jim a něco se přiučím. Budete nám to muset vysvětlit pane Vysloužile...

Moje zahrada dopadla následovně: ořešáky černé, třešně pomrzlé okvětní lístky (už dokvétala), některé plůdky angreštů taky KO. Švestky v květu zatím bez viditelného poškození, jabloňě naštěstí nekvetou.

Lokalita Blanensko

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 27.4.2016 11:52

Pán Vysloužil chcel povedať (podľa mňa) že nemá zmysel plakať nad rozliatym mliekom. Alebo inak: straty budú rovnaké, či ich spočítame alebo nie. Priznám sa, že po prečítaní viaverých príspevkov ma napadlo presne to čo jeho. Globálna katostrofa bol Černobyľ, tieto mrazíky ňou určite nie sú...   Na druhej strane chápem aj tých ktorí tu referujú o teplotách a ich následkoch, lebo ak sa podelíme s ostatnými o svoj zármutok / hnev, tak je to svojím spôsobom psychoterapia. Keď som včera prechádzal záhradou a videl totálne spálené moruše a paradajky,  z veľkej časti spálené hrozno, čiastočne spálené hurmikaki, tak som mal slzy na krajíčku. Dúfam (verím, modlím sa) že jablone, hrušky,slivky broskyne aj marhule to prežili bez následkov. A ak nie - dovidenia o rok, priatelia. Život ide ďalej, len aby sme boli zdraví.       IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 27.4.2016 12:06

Ještě ke svému příspěvku pro vás a pana Vysloužila dodám: ne, bez následků nepřežilo nic, u nás vůbec nic. Také už jsem psala víše: vloni mi všechno poschlo, neb u nás víc jak tři měsíce nekaplo, potoky vyschly, někomu i studny. Letos zahajujem sezonu tím, že jsme přišli o věškeré ovoce. Rybízy a angrešty nevím, na nich to nepoznám, vypadají zatím bez následků, což je mi divné, neb někdo psal, že je také po nich. Z okrasné zahrady můžu odepsat všechny citlivější kytky, stromy a keře, žlutá magnolie už nevykvete. Všechny bohyšky jsou,,průsvitné, takže hnusně poškozené budou celý rok, zase budu muset valit chemii proti plísním. Když máte na okrasu tři, není to tak strašné, jako když jich máte kolem 100ks. Stejně tak 5 magnolií..černých. Atd. Komu jinému si postěžovat, než zahrádkáři, který to cítí podobně? Proto sem většina chodí, tedy lidé, co zahrádkaření berou vážně. Ten, kdo přijde z práce a projede sekačkou anglický trávníček, tohle asi neřeší...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 27.4.2016 12:33

To je úplne O.K., chápem Vás...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.246 (?), 27.4.2016 11:52

nic jen že toto vlakno supluje statistiku CHMU.Proti přírodě žádná ochrana neexistuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ppgarden - (7) - 115.102 (?), 27.4.2016 11:51

Já bych zase nečekal od Vás tuto odpověd. Vaše příspěvky vždy rád čtu, rozumím jim a něco se přiučím. Budete nám to muset vysvětlit pane Vysloužile...

Moje zahrada dopadla následovně: ořešáky černé, třešně pomrzlé okvětní lístky (už dokvétala), některé plůdky angreštů taky KO. Švestky v květu zatím bez viditelného poškození, jabloňě naštěstí nekvetou.

Lokalita Blanensko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman Fryšták - (13) - 171.226 (?), 27.4.2016 12:34

Přesně tak, takové lehce psychoterapeutické účinky to má :-). Jak se říká, sdílená radost=dvojnásobná radost, sdílený smutek=poloviční smutek :-). Ale lze zde najít i pár zkušeností, postřehů a poznatků, co komu pomohlo nebo v tomto případě spíše nepomohlo.

Ten poslední mráz z po na út byl tak devastující, protože měl dlouhou "expozici" mrzlo už před půlnocí a až do 7:00 ráno (+-). Mnohdy nejde ani tak o jeho nejnižší hodnotu, ale dobu jeho působení. Ty následující mrazíky jednak nebudou tak silné (do -2), ale hlavně budou mnohem kratší (snad).

Pro toho, kdo ma zahradu jako koníček a velký relax, tak je to prostě smutné, když takto přijde o hodně z úrody a tedy i radosti. Ale současně každý ví, že se svět nezbořil a jede se dál a za rok je další šance. Ale proč když se člověk má umět radovat z maličkostí, mu současně bránit projevovat emoce z malých "neštěstích" :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 27.4.2016 12:37

Pan Hlavatý napsal přesně to, co si myslím. Ano, říká se, že sdělená radost je dvojnásobná radost, zatímco sdělený smutek je poloviční smutek. Ale to opakované pofňukávání opravdu nikam nevede. Je to jako šťourání v nezahojené ráně.
  Ptám se:
1. Kolik diskutujících pěstování ovoce a zelenina opravdu živí? Troufám si říci, že nikoho. Zadluženému ovocnáři, co mu bude hrozit exekuce, se omlouvám.
2. Kolika lidem se to zahradničení opravdu vyplatí - náklady na sadbu, hnojiva, pesticidy, čas, námahu? Řekl bych, že sotva komu. Roku o chlebu a mase se bát nemusíme.
3. Kolik z Vás z prací na zahradě nejvíc baví právě sklizeň? To nevím, mě teda určitě ne. Spíš výsadba, tvarování, řez, štěpování, sledování jak se to ujímá, radost z nově získané odrůdy, atd.
4. Kdo neměl problém v loňském roce s nadúrodou, že to až lezlo krkem? Sklidit, zpracovat, uložit. Myslím málokdo.
5. Co nás na zahradě nejvíc baví a láká? Zázraky života rostlin, práce co nás baví a pohyb na čerstvém vzduchu nebo naprat si břicho meruňkama? Většinou to první a to nám naše zahrady nabízí bez ohledu na ranní teploty.
   Nebýt mrazů v roce 2012, nikdy bych si v obchodě nekoupil jablka a neochutnal tak odrůdy jako Fuji, Pink Lady, Braeburn, GrannySmith.

P.s. Jak je vidět z uvedených časů, v době odeslání svého příspěvku jsem text pana Pavla ještě nečetl. Ve stejnou dobu jsme trefili stejné přísloví. Nicméně svým povzdechem, že tolik masochistů jsem nečekal, přece nikomu nebráním v projevu emocí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman Fryšták - (13) - 171.226 (?), 27.4.2016 13:04

Jasně, že nebráníte projevu emocí, si stejně každý povzdechne či uleví po svém ;-).

Za mně musím, říct, že si sklizeň užívám nejvíce, protože tím dělám velkou radost ostaním, svým malý dětem, sousedům (v malém) a i sobě, bo pěstuji jen to co nám chutná. Vše ostatní mám taktéž rád, ale sklizeň vede ;-).

A pak ještě jeden aspekt, čistě můj silně subjektivní, ale třeba to tak někdo taky má :-). Manželka docela žárlí na čas, který věnuji zahradě a vždy ji pak úrodou "uchlácholím" že to má smysl a efekt. Už jí slyším jak letos říká, co tam furt děláš, když Ti to stejně všechno zmrzlo?  :-).

To jen tak na odlečení...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 27.4.2016 13:22

Ano, tyto pocity taky znám. Když někomu pyšně dávám košík meruněk (švestek, hrušek, broskví...), kanystřík moštu, pytlík křížal a on(a) pokyvujíc hlavou..."fakt dobré!"kiss Manželku taky slýchávám: Proč vysazuješ další, když to beztak nesníme...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 27.4.2016 13:31

Tak pan Vysloužil má pravdu - málokoho zahrada živí. Loni byla nadúroda a k tomu na mnoha místech celé léto ani nekáplo. Buďme rádi, že stromy loňský rok přežily, i když mnohé s poškozením... Že by letos mohla být stejná naúroda jak loni, předpokládal s prominutím jen největší naiva, i bez mrazů by s největší pravděpodobností bylo ovoce podstatně méně, stromy se loni dost vyčerpaly. Alespoň si letos odpočinou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika