Jakou pozdní odrůdu broskvoně?



Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?)
2.8.2019 22:51

Cresthaven nemá růžovité květy a Diana nikdy nebude mít tak tmavě červené plody.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 19.254 (?), 2.8.2019 16:05

Dobrý den, pátrám po názvu odrůdy, kterou jsem zakoupila v balení od firmy Jural údajně jako Fairhaven. Moji „Fairhaven“ mám 6 let v 500 m n. m. na krasové půdě na jižním svahu u Brna a je úžasná, výborná, žlutomasá, velké kulaté, krásně sytě červenožlutě zbarvené plody odlučitelné od pecky, brzy začala a pravidelně plodí, dozrává pozdě první týden v září dle roku a sklízíme až do třetího týdne v září, strom roste velmi bujně a i přes důkladný pravidelný řez vytváří na broskvoň nezvykle velkou hustou a vitální korunu (výška 3,5 m), listy jsou tmavé netrpí žloutenkou na krasové půdě. V domnění, že jde o Fairhaven jsem všem tuto odrůdu doporučovala i sama jsem si loni nasadila nový fairhaven, a zjistila, že se asi pravděpodobně u původního stromu nemůže jednat o Fairhaven, protože má jinou barvu květů a nyní kdy nový fairhaven je již pěkně zbarvený, tak ten původní je ještě zcela zelený a čeká na září, nový fairhaven také nepůsobí tak vitálně a listy nejsou tak sytě zelné a plody nejsou tak velké. Netušte někdo, jak zjistit, co to mám vlastně za původní odrůdu? Jako vodítko mi přišla barva a tvar květů, u mého stromu jsou krásné velké a velice světle růžové, podobné nektarince Stark Red Gold. U redhavenu a u nového fairhavenu jsou květy jinak barevné sytější růžová, trochu do lososové a má drobnější okvětní lístky a celkově menší květy a růst není tak bujný a vitální jako u mého původního. stromu.
Neporadíte mi prosím někdo, jak pátrat? Předem moc děkuji


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 30.232 (?), 2.8.2019 20:08

Vypadá to na Cresthaven na nějaké mandloňové nebo broskvomandloňové podnoži.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 182.227 (?), 27.3.2010 22:01
Určitě Cresthaven, zraje až v září, nebo Diana.Ta zraje ještě týden po Cresthavenu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 2.8.2019 21:20

Diana by pravděpodobně nebyla tak krásně vybarvená, jako má paní ty broskve na fotce. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 2.8.2019 22:51

Cresthaven nemá růžovité květy a Diana nikdy nebude mít tak tmavě červené plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.103 (?), 2.8.2019 23:03

Creshaven to určitě není, neboť má stejný typ květu, zvonkovitý, jako Redhaven a Fairhaven. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.103 (?), 2.8.2019 23:18

Podle mě odrůda Veteran. Miskovitý typ květu, dozrává 28 dní po Redhavenu, takže v 500mnm i o něco později. Roste bujně, má široce rozložitou korunu, dlouhé letorosty, velké plody, odlučitelnou pecku, základní barvu žlutou s červeným líčkem, to vše sedí podle popisu tazatelky. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 3.8.2019 0:32

RH+28, velké světle růžové květy, velké plody, vsadil by jsem na Suncrest.Foto jsem si s prominutím zapůjčil z jiného vlákna.

Suncrest
Suncrest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 252.48 (?), 3.8.2019 1:14

Děkuji všem za tipy. Připojuji ještě foto v květu. Zdajií se mi hodně podobné jako na fotce pana Jiřího. Markéta


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.103 (?), 3.8.2019 8:10

Měl jsem zato, že Suncrest má menší zvonkovité květy.(popis Richter-Kalášek Meruňky, broskvoně na zahrádce. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika