Jakou pozdní odrůdu broskvoně?



Stránky: 1,  2,  3   
Zany - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 134.31 (?) 
2.3.2010 23:03, zobrazeno: 25335x

Dobrý den, chtěla bych si vysadit nějákou pozdnější odrůdu broskvoně a ráda bych nějákou osvědčenou a dobrou.  Napište mi, prosím, v kterém měsíci dozrává, děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 191.158 (?), 3.3.2010 7:39
Fairhaven - podobné vlastnosti jako Redhaven a dozrává u mne asi 14 dnů po RH. Cituji: Fairhaven Jedna z najkvalitnejších odrôd... Odroda bola vyšľachtená v roku 1935 v USA, u nás sa pestuje od roku 1970. Patrí medzi najkvalitnejšie odrody. Vhodná je do všetkých oblastí pestovania broskýň, je pomerne odolná voči zimným aj jarným mrazom. Plody sú veľké, veľmi dobrej, výraznej, aromatickej chuti. Dužina je dobre oddeliteľná od kôstky, plody nie sú citlivé na otlačenie. Odroda dozrieva 8 až 10 dní po odrode Redhaven, vykazuje strednú odolnosť voči kučeravosti broskýň. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zany - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 134.31 (?), 3.3.2010 15:20

děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 3.3.2010 7:58

Otočil bych to.
Napište Vy, v kterém týdnu a měsíci chcete, aby Vaše broskvoň dozrávala a podle toho lze vybrat odrůdu. Taky se hodí napsat, jestli máte pro broskvoně optimální polohu nebo spíš okrajovou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zany - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 134.31 (?), 3.3.2010 15:26

Broskvoně nám tu jdou celkem obstojně... mám jednu bělomasou(ta zraje celkem brzy) a druhou žlutomasou a ta zraně nějak v červenci... ráda bych nějákou, co by zrála na konci září nebo tak nějak... vím, že snad nějáké odrůdy dozrávají po otrhání ve sklepě, ale ten my nemáme... takže to je pasé... ale nějákou co by zrála září-říjen... bych brala, to jo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 3.3.2010 16:41

Broskve, dozrávající u nás v říjnu,  neznám. Pokud otrháte plody v tvrdém stavu, za pár dní dojdou - dozrají a změknou. Možná plody některých odrůd vydrží v chladírně o něco déle, že by se ale nějaké broskve dlouhodobě uskladňovaly ve sklepě, o tom taky nevím. 
   Z odrůd u nás pěstovaných odrůd zrají nejpozději, v průběhu září: Gracia, Suncrest, Cresthaven, Elberta, Diana. Doporučil bych asi Cresthaven, ty ostatní vyžadují opravdu teplé polohy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zany - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 134.31 (?), 3.3.2010 17:20

Děkuji za cenné rady...s tím dozráváním těch broskví... to bylo jedna bába povídala, takže těžko říci, co je na tom pravdy. Ještě jednou děkuji a mějte krásný den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 165.135 (?), 10.3.2010 22:54

Cresthaven je opravdu jedna z nejlepších pozdních odrud.Chutově je lepší než Fairhaven.Dobrá je i odruda Burbank July Elberta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 243.142 (?), 11.3.2010 18:05

Opravdu pozdní odrůda, kterou jsem pěstoval několik let, se jmenovala Veteran. Dozrávala v září. Získal jsem ji od ing. Jabůrka na zahradě bývalé VŠZ. Vyznačovala se vysokou mrazuvzdorností, umírněným růstem (oproti Red Haven) a vynikající kvalitou (velikostí i chutí) plodů. Nyní se už s ní nikde nesetkávám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 61.106 (?), 28.3.2010 16:32
Z pecky, kterou jsem osobně dovezl v roce 1992 z Kazachstánu, mám vypěstovaný semenáč broskvoně (rodit začal v šestém roce). Plody tohoto stromu dozrávají na konci měsíce srpna a začátkem září. Jsou poměrně velké, šťavnaté i chutné, ale s málo atraktivní barvou slupky a pecky částečně v plodech bývají prasklé. Navíc strom bez ošetření trpí kadeřavostí, jinak je nenáročný. Příspěvkem chci naznačit, že výsevem pecek z pozdních odrůd se dají získat stromy s pozdním zráním plodů. Mičurinec.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika