Jakou pozdní odrůdu broskvoně?



host - 168.103 (?)
2.8.2019 23:03

Creshaven to určitě není, neboť má stejný typ květu, zvonkovitý, jako Redhaven a Fairhaven. Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 19.254 (?), 2.8.2019 16:05

Dobrý den, pátrám po názvu odrůdy, kterou jsem zakoupila v balení od firmy Jural údajně jako Fairhaven. Moji „Fairhaven“ mám 6 let v 500 m n. m. na krasové půdě na jižním svahu u Brna a je úžasná, výborná, žlutomasá, velké kulaté, krásně sytě červenožlutě zbarvené plody odlučitelné od pecky, brzy začala a pravidelně plodí, dozrává pozdě první týden v září dle roku a sklízíme až do třetího týdne v září, strom roste velmi bujně a i přes důkladný pravidelný řez vytváří na broskvoň nezvykle velkou hustou a vitální korunu (výška 3,5 m), listy jsou tmavé netrpí žloutenkou na krasové půdě. V domnění, že jde o Fairhaven jsem všem tuto odrůdu doporučovala i sama jsem si loni nasadila nový fairhaven, a zjistila, že se asi pravděpodobně u původního stromu nemůže jednat o Fairhaven, protože má jinou barvu květů a nyní kdy nový fairhaven je již pěkně zbarvený, tak ten původní je ještě zcela zelený a čeká na září, nový fairhaven také nepůsobí tak vitálně a listy nejsou tak sytě zelné a plody nejsou tak velké. Netušte někdo, jak zjistit, co to mám vlastně za původní odrůdu? Jako vodítko mi přišla barva a tvar květů, u mého stromu jsou krásné velké a velice světle růžové, podobné nektarince Stark Red Gold. U redhavenu a u nového fairhavenu jsou květy jinak barevné sytější růžová, trochu do lososové a má drobnější okvětní lístky a celkově menší květy a růst není tak bujný a vitální jako u mého původního. stromu.
Neporadíte mi prosím někdo, jak pátrat? Předem moc děkuji


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 30.232 (?), 2.8.2019 20:08

Vypadá to na Cresthaven na nějaké mandloňové nebo broskvomandloňové podnoži.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 182.227 (?), 27.3.2010 22:01
Určitě Cresthaven, zraje až v září, nebo Diana.Ta zraje ještě týden po Cresthavenu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 2.8.2019 21:20

Diana by pravděpodobně nebyla tak krásně vybarvená, jako má paní ty broskve na fotce. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 2.8.2019 22:51

Cresthaven nemá růžovité květy a Diana nikdy nebude mít tak tmavě červené plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.103 (?), 2.8.2019 23:03

Creshaven to určitě není, neboť má stejný typ květu, zvonkovitý, jako Redhaven a Fairhaven. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.103 (?), 2.8.2019 23:18

Podle mě odrůda Veteran. Miskovitý typ květu, dozrává 28 dní po Redhavenu, takže v 500mnm i o něco později. Roste bujně, má široce rozložitou korunu, dlouhé letorosty, velké plody, odlučitelnou pecku, základní barvu žlutou s červeným líčkem, to vše sedí podle popisu tazatelky. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 3.8.2019 0:32

RH+28, velké světle růžové květy, velké plody, vsadil by jsem na Suncrest.Foto jsem si s prominutím zapůjčil z jiného vlákna.

Suncrest
Suncrest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 252.48 (?), 3.8.2019 1:14

Děkuji všem za tipy. Připojuji ještě foto v květu. Zdajií se mi hodně podobné jako na fotce pana Jiřího. Markéta


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.103 (?), 3.8.2019 8:10

Měl jsem zato, že Suncrest má menší zvonkovité květy.(popis Richter-Kalášek Meruňky, broskvoně na zahrádce. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika